GeriEğitim Üniversitede diploma sevinci
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitede diploma sevinci

Üniversitede diploma sevinci

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi 2016-2017 akademik yılı mezunlarını verdi.

Üniversitelilerin mezuniyet coşkusu sürüyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016 – 2017 akademik yılı ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları, 5 -10 Temmuz arasında düzenlenen törenlerde diplomalarını aldı. 30 bini aşkın mezun ailesine bu yıl, 6 bin 218 öğrenci daha katıldı. 1996’da ‘Okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz’ ilkesiyle kurulan üniversitenin mezun öğrencileri, santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenlerde diplomalarını alarak, kariyer yolculuklarına bir adım attı.

Mezuniyet törenlerinde İletişim Fakültesi’nden 431, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nden 482, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden 349, İşletme Fakültesi’nden 461, Hukuk Fakültesi’nden 234, Mimarlık Fakültesi’nden 181, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden 142, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan 8, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’ndan 60, enstitülerden ise 1164 öğrenci mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ön lisans eğitimi alan 2706 öğrenci Meslek Yüksekokulu’ndan, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan, Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan diplomalarını aldı.

DERECEYE GİRDİLER

İletişim Fakültesi’nden Bengisu Çağlayan okul birincisi, İşletme Fakültesi’nden Edanur Sözüer okul ikincisi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nden Elif İldem ise okul üçüncüsü oldu.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle