GeriEğitim Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) verdiği ve yükseköğretim Oscarları olarak kabul edilen ‘Asya Ödülleri 2019’da Türkiye’den Koç, Özyeğin ve Gelişim üniversiteleri finalist oldu. 80 ülkeden 21 üniversite finale kalmayı başarırken, bu yıl ilk kez Asya bölgesi için verilecek ödülleri kazananlar, 1 Mayıs’ta Abu Dabi’de düzenlenecek Asya Üniversiteleri Zirvesi’nde açıklanacak.

Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

THE tarafından yükseköğretimde farklı kategorilerde verilecek Asya Ödülleri, yükseköğretimin Oscar’ı olarak görülüyor. Geçen yıllarda Avrupa ve Birleşik Krallık için verilen ödüllerin kapsamı bu yıl Asya’nın da eklenmesiyle genişletildi. THE, bu yıl teknolojik inovasyon; öğrencilere sıra dışı destek; liderlik; uluslararası ve öğretim stratejileri kategorilerinde ödüller verecek. THE, bu alanlarda bölgede öne çıkan üniversiteleri, kategorilerdeki performanslarını değerlendiriyor. Ödüller, yükseköğretimde prestiji nedeniyle üniversite Oscarı olarak kabul ediliyor.

TÜRK ÜNİVERSİTELERİ ASYA’NIN EN İYİLERİ ARASINDA
Türkiye’den Koç ve Özyeğin üniversiteleri ‘Öğrencilere Sıra Dışı Destek’ kategorisinde ilk 8 finalist arasında yer aldı. İki Türk yükseköğretim kurumunun yanı sıra finalistler arasında Hong Kong Çin Üniversitesi ile NUS İşletme Okulu gibi Asya’nın birçok önde gelen yükseköğretim kurumu da yer alıyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi ise ‘Uluslararası Strateji’ kategorisinde 8 finalist arasında yer buldu. Bu listede de Ulusal Singapur ile Zhejiang üniversiteleri gibi bölgenin önde gelen yükseköğretim kurumları var.

KAZANANLAR 1 MAYIS’TA AÇIKLANACAK
Asya bölgesi için bu yıl ilk defa verilecek ödülleri kazananlar, THE’nin Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi’de düzenleyeceği Asya Üniversiteleri Zirvesi’nde 1 Mayıs’ta açıklanacak.

TÜRK ÜNİVERSİTELERİNİ TEBRİK EDİYORUM
Phil Baty (Times Higher Education Baş Editörü)
THE, 14 yıldır Birleşik Krallık’ta üniversiteleri ödüllendiriyor. Bu ödüller yükseköğretim Oscar’ı olarak dünya çapında biliniyor. Bu yıl ödüllerin kapsamını Asya’ya genişletildiği için çok memnunum. Asya çapındaki üniversiteler büyük bir şevkle bu ödüllere ilgi gösterdi. Etkileyici sayıda üniversite arasından bir kısa liste belirlendi. En iyi performanlara sahip yükseköğretim kurumlarını gösteren bu listede yer alan Koç, Özyeğin ve İstanbul Gelişim üniversitelerini tebrik etmek istiyorum. Bu ilk yılda güçlü bir başlangıç yaptılar. Onları finale taşıyan bu temsil büyük bir başarı

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle