GeriEğitim Üniversite kontenjan kılavuzu yayımlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite kontenjan kılavuzu yayımlandı

ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu yayımladı. 12 Temmuz’a kadar yayınlanacak ön kılavuzda adaylar ilgilendikleri programların kontenjan ve puan bilgilerine göz atabilir.

Üniversite kontenjan kılavuzu yayımlandı

ÖSYM, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu yayımladı. ÖSYM’den yapılan duyuruda, adaylara ön bilgi vermek amacıyla “2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 27 Haziran-12 Temmuz 2016 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak” denilerek, adaylara kılavuzun son hali için ÖSYM’nin internet sitesini takip etmeleri konusunda uyarı yapıldı. Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 27 Haziran-12 Temmuz 2016 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanıyor. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.”

2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (27 Haziran 2016)

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle