GeriEğitim Üniversite Çocuk Hakları Haftası’nı kutladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite Çocuk Hakları Haftası’nı kutladı

Her yıl 20 Kasım’da kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü’nde bir vakıf üniversitesi de, çocukları yalnız bırakmadı. Pandomim gösterileriyle başlayan dört günlük etkinlik kapsamında çocuk istismarı, Türk aile yapısındaki yeri gibi konularda konferanslar yapıldı.

Üniversite Çocuk Hakları Haftası’nı kutladı

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü için bir vakıf üniversitesi de dört gün boyunca yaptığı etkinliklerle farkındalık yaratmayı amaçladı. Kapadokya Üniversitesi’nin çocuk gelişimi, sosyal hizmetlerle ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programlarının işbirliğiyle Çocuk Hakları Haftası kapsamında ‘Gör, Duy, Bil!’ temalı etkinlikler düzenlendi. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü vesilesiyle çocukların sahip olduğu haklar konusunda farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen etkinlikler, çocuk gelişimi öğrencilerinin ‘Sessizliği Boz’ temasını içeren çocuk dansı ve pandomim gösterisiyle başladı.

Çocuk Hakları Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler; film gösterimleri ve çocuk hakları, çocuk istismarı, Türk toplumunun aile yapısında çocuğun yeri ve çocukta cinsel eğitim konularında verilen konferanslarla 24 Kasım’da sona erdi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle