GeriEğitim Üniversite adayları için tercih fuarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite adayları için tercih fuarı

Üniversite adayları için tercih fuarı
refid:29453745 ilişkili resim dosyası

Üniversite adayları heyecanla bekledikleri puanlarını öğrendiler. Şimdi hangi üniversiteyi seçeceklerinin telaşındalar. Öğrenciler, bugün açılan ve yüze yakın üniversitenin yer aldığı İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki tercih fuarında bu sorularına yanıt arayacak.

Devlet ve vakıf üniversitelerinin yer aldığı fuarda uzman akademisyenler, açılan stantlarda yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin tercihine yönelik danışmanlık hizmeti veriyor. Ünitercih Fuarı’nda ayrıca konuşmacıları, üniversite rektörleri ve fakülte dekanlarından oluşan bir dizi konferans da üniversite adaylarını bekliyor. Yüksek puanlarla öğrenci alan devlet üniversitelerinden fuara en iyi hazırlananlarından biri Orta Doğu Teknik Üniversitesi oldu. İstanbul Üniversitesi ise fuarda yer almadı. Fuarda en büyük stantlar ise İstanbul Aydın, Beykent, Okan, Nişantaşı ve Üsküdar Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerine ait.

Üniversite adayları için tercih fuarı

Fuar birçok şehri gezecek

Üniversiteler stantlarında genel olarak kendi öğrencilerini görevlendirdi, bu da fuara gelen öğrencileri memnun etmedi. Aradıkları cevapları bulamamaktan yakınan adaylar oldu. İsteyen adaylar fuarı, 5 Temmuz Pazar gününe kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ücretsiz ziyaret edebilirler. Fuar 8-9 Temmuz’da da Ankara Congresium’da üniversite adaylarıyla buluşacak. Başka birçok ilde de düzenlenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle