GeriEğitim Üniversite, 18 yaşında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite, 18 yaşında

İzmir’deki bir vakıf üniversitesi, 18’inci yılını törenle kutladı. Törende ‘Bilim, Birlik, Başarı’ ödülleri kapsamında idari birimler, temsiliyet başarısı, eğitimde başarı, başarılı araştırmacı ve akademik onur ödülleri verildi.

Üniversite, 18 yaşında

Yaşar Üniversitesi’nin, 18’inci kuruluş yıldönümü üniversitenin Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle kutlandı. Törende ‘Bilim, Birlik, Başarı’ ödülleri kapsamında başarılı idari birimler, temsiliyet başarısı, eğitimde başarı, başarılı araştırmacı ve akademik onur ödülleri verildi. Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar’ın eşsiz vizyonuyla 18 yıl önce eğitim hayatına başlayan üniversitemiz, geleceği şekillendirecek bireyleri yetiştirmeye devam ediyor” dedi.

‘HER GEÇEN GÜN GÜÇLENİYORUZ’
Ahmet Yiğitbaşı üniversitenin 18 yılını şöyle anlattı:
“Bilim, birlik ve başarı ilkeleriyle küresel ölçekte yenilikçi ve sürdürülebilir bir üniversite olmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Mütevelli Heyetimize iki değerli üye daha katıldı. Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığının Kurucusu, Sabancı Üniversitesi Arama Kürsüsü Başkanı Sayın Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu ile kimya, tarım, gıda, yenilenebilir enerji gibi alanlarda başarılı projeleri hayata geçiren TÜSİAD Üyesi Sayın Metin Akman. Kendilerine, Yaşar Üniversitesi ailesi adına hoş geldiniz diyorum. Mevcut akademik ve idari kadrolarımızla aramıza yeni katılan bilim insanlarımızın katkıları ve özverili çalışmaları sayesinde her geçen gün daha da güçleniyoruz. Bilim, sanat ve tasarım kültürünü benimseyen, yerel ve küresel anlamda toplumun gelişmesine katkıda bulunan bir üniversite olma hedefine doğru, koşar adımlarla ilerliyoruz. Kurulduğumuz ilk günün heyecanıyla, yıllar içerisinde artan özgüvenimizle, bu hedefleri gerçekleştireceğimizden hiç şüphem yok.

‘SELÇUK YAŞAR ÖDÜLÜ’NÜN TEMASI, 2019
Geçen yıl, Yaşar Üniversitesi ve Yaşar Ailesi için önemli, anlamlı bir süreç başlattık. Selçuk Yaşar’ın hayatı boyunca kendisine ilke edindiği değerleri yaşatmak üzere, kurucu vakfımızın da desteğiyle ‘Selçuk Yaşar Ödülü’nü hayata geçirdik. Girişimcilik, yenilikçilik veya inovasyon alanlarında başarılı çalışmalar yapmış ve bunların sonucunda, ülkenin kalkınmasında önemli rol oynamış kişi ya da kurumlar, 2019 yılı, ‘Selçuk Yaşar Ödülü’nün teması olarak belirlendi. Şubat ayında gerçekleşen görkemli bir törenle, iki ödül sahiplerine takdim edildi. Ödüle layık görülen sosyal girişimci ve TEKFEN Holding’in kurucularından Ali Nihat Gökyiğit ile akademisyen kimliğini girişimcilikle bütünleştiren Prof. Dr. Aytül Erçil’i, bir kez daha tebrik ediyoruz. Bundan sonra da, belirlenecek yeni temalarla, ulusal ve uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden kişi ve kurumları seçerek ‘Selçuk Yaşar Ödülü’nü vermeye devam edeceğiz.”

YETİŞKİNLİĞE İLK ADIM
Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ise törende şunları söyledi:
“18’inci yaş, insan hayatında yetişkinliğe adım olarak görülür. Biz yeni yaşımıza adım attığımız bu anlamlı günde tekrarlıyoruz ki, küçük bir çocuğun gözlerindeki öğrenme heyecanını hiç yitirmeden yolumuza devam edeceğiz. Üniversitemiz İzmir ve Ege’de olduğu kadar Türkiye genelinde ve yurtdışında da yükselen bir değer olmayı sürdürecek. Üniversitemizi bugünlere getiren başta Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar olmak üzere Yaşar Ailesi’nin tüm bireylerine, kurucu vakfımıza, mütevelli heyetine ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

Törene; Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Feyhan Yaşar, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri Dr.Mehmet Aktaş, Prof.Dr.Atila Sezgin, Özer Kırca, Metin Akman, Doç.Dr.Oğuz Babüroğlu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Aşkar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Murat Borovalı katıldı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle