GeriEğitim Uluslararası Hukuk Eğitim Programı’na başvurular başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uluslararası Hukuk Eğitim Programı’na başvurular başladı

Uluslararası Hukuk Eğitim Programı’na başvurular başladı
refid:23605898 ilişkili resim dosyası

İkinci Uluslararası Hukuk Eğitim Programı başvuruları 20 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Program 25 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında uygulanacak.

Eğitim programına katılmak isteyenler, "http://www.ytb.gov.tr/hukuk" internet adresinden programlar hakkında detaylı bilgi edinebilecek ve elektronik başvurularını yapabilecek. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2’nci Uluslararası Hukuk Eğitim Programı için 24 Haziran'da başlayan başvurular için son müracaat tarihi 20 Temmuz. Etkinlik 25 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Programda öncelikle milletlerarası tebligat ve adli yardımlaşma, kanunlar ihtilafı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi sisteminde temel hak ve özgürlükler ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yapısı incelenecek. Daha sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları ışığında temel hak ve özgürlüklerin değerlendirilmesi yapılacak.

Mesleki kariyer için olanaklar genişletilecek

Konferans, seminer, gezi ve bilgilendirme toplantılarının da düzenleneceği programda, Türkiye'de hukuku oluşturan ve uygulayan kurumlara ziyaretler de gerçekleştirilecek. Programa katılanlar hem birbirleriyle hem de Türkiye'de uluslararası alanda hukuk hizmetleri sunan kurumların temsilcileriyle tanışma fırsatı yakalayacak.
Program hukuk alanında uluslararası çalışma olanaklarını ve usullerini tanıtarak, hak ve özgürlüklerin uluslararası düzeyde korunma mekanizmaları konusunda da kapsamlı bilgilendirme yapmayı amaçlıyor.
Eğitim programına, yurt dışında ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan hukuk fakültelerinde lisansını ve/veya yüksek lisansını tamamlamış ya da bu ülkelerde hukuk alanında doktora eğitimine devam eden, 1975 veya daha sonraki yıllarda doğan, T.C. vatandaşı veya kaybettirme halleri dışında vatandaşlıktan çıkan kişiler başvurabilecek.
Adalet Akademisi, Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinin işbirliğiyle düzenlenecek programda, katılımcılara ders saatlerini ve konuları içeren sertifika da sağlanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle