GeriEğitim Ücretsiz Turizm Sertifikası programı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ücretsiz Turizm Sertifikası programı

Ankara Üniversitesi (AÜ) ve Magic Life'ın işbirliğiyle “Turizm-Otelcilik ve Rekreasyon Mesleki Eğitim Sertifikalı Programı” gerçekleştirilecek.

Türk turizminde ilk olan ve sektöre eğitimli iş gücü yetiştirmek amacıyla bu ay başlayacak projede eğitimler ücretsiz olacak.

Turizm sektörünün önündeki engellerden biri olan “yetişmiş ve sürekli eleman” açığını kapatmak amacıyla “Kendi personelini kendin yetiştir” sloganıyla yapılacak proje çerçevesinde, otelcilik alanında mesleki eğitime yönelik potansiyel iş gücü kaynaklarına ulaşmak ve eğitmek hedefleniyor.

Projede, istihdam yaratmanın yanı sıra mevcut insan kaynağını geliştirmek üzerine bir sistem de hayata geçecek.

Proje, ücretsiz olarak bu sektörde çalışmak isteyen herkese açık olacak.

“TÜM TÜRKİYE'DE TURİZMCİ ARANIYOR”

Programa katılacaklar, 18 yaş üstü lise ve ilköğretim mezunlarından seçilecek.300 öğrencinin katılacağı programın eğitim kampı Side Çolaklı'daki AÜ tesisleri olacak. Burada yapılacak 12 haftalık teorik eğitimin ardından, program, 24 hafta Magic Life'ın kulüplerindeki gerçekleştirilecek stajla tamamlanacak.
Program kapsamında bu yıl için “ön büro, kat hizmetleri, servis, bar ve mutfak” olmak üzere 5 alanda eğitim gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında bazı sınıflara hızlandırılmış Almanca dil eğitimi de verilecek. Katılımcıların tüm konaklama, eğitim giderleri Magic Life tarafından karşılanacak.
Projenin bir diğer etabında ise AÜ Beden Eğitimi Bölümü mezunları, Magic Life kulüplerinde çalışmak üzere animatör olarak yetiştirilecek. Dağ bisikletçisi, tenis eğitmeni, çocuk gelişimi uzmanı, dansçı ve akrobatların yetiştirileceği proje, Magic Life Viyana Merkez Eğlence Direktörlüğü ve AÜ Beden Eğitimi Bölümü tarafından yürütülecek.

Magic Life Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Billur Yılmaz, projenin başarılı olacağına inandığını belirterek, sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına yönelik olarak sosyal ve toplumsal bir proje geliştirdiklerini ifade etti.

Yılmaz, üniversite-sektör işbirliğinin gerçekleştirilerek kaynakların verimli hale getirileceğini kaydetti.

“TESİS ÇOK, EĞİTİMLİ ELEMAN YOK”

AÜ Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gülfem Ersöz, işbirliğinin turizm sektörü için son derece önemli olduğuna inandığını belirtti.
Ersöz, eğitimli profesyonellerin yetiştirilmesinin yanı sıra sektörler arası işbirliği, amaçların doğru değerlendirmesi ve mezunlara istihdam alanları yaratma gibi pek çok olumlu katkı sağlayacak olan projeye, bölüm olarak, uzman ve profesyonel yaklaşımla katkı sağlayacaklarını ifade etti.

AÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Prof. Dr. Rüştü Güner de yıllardan beri dile getirilen üniversite ve sanayi işbirliğinin bu projeyle gerçekleştiğini belirtti.
Projeyle, üniversitenin bilgi birikimini sektörde kullanılır hale getirileceğini ifade eden Güner, tesisler çoğaldıkça kalifiye, eğitimli ve nitelikli eleman bulmanın zorlaştığını, projenin sektör adına bir başlangıç olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Sertifika programına katılmak isteyenler “www.magiclifeacademy.com” internet adresinden ya da “magiclifeacademy@magiclife.com” elektronik posta adresinden bilgi alabilecekler.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle