GeriEğitim Türk Kızılayı üniversite kuracak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Kızılayı üniversite kuracak

Türk Kızılayı üniversite kuracak
refid:23539742 ilişkili resim dosyası

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, açılacak vakıf ile birlikte Kızılay Üniversitesi'ni kuracaklarını söyledi.

Türk Kızılayı Derneği Kayseri Şubesi'nin düzenlediği 'Kan Bağışçıları Ödül Töreni'ne Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, İkinci Başkan Nİhat Adıgüzel, yönetim kurulu üyesi Gülay Aslan, dernek yöneticileri il başkanları, kan bağışçıları ve davetliler katıldı. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Osman Devleti'nden günümüze uzanan geçmişiyle derneklerinin 145'inci kuruluş yılını kutladıklarını, derneğin Türkiye'nin en büyük örgütü ve sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Akar, Olağan Genel Kurul ile yeniden göreve geldiğini ve yeni yönetim kurulu oluşturduğunu hatırlatırken yaptıkları çalışmada, Kızılay Üniversitesi'ni kurmayı planladıklarını söyledi. Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla vakıf daha sonra üniversitenin kurulacağını belirterek, şöyle dedi:

"Yönetim kurulumuzca yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Türk Kızılayı hasretle beklenen ve şimdiye kadar tesis edilmemiş olan Kızılay Üniversitesi'ni kurma kararı aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle de ağırlığının tıp konularının kapsadığı bir üniversitenin kuruluşu için vakfın kurulması çalışmalarına da başlandı. Tarihe ismimizi yazdırmaktan dolayı mutluyum. Bundan sonra Türk Kızılayı sadece depreme uğrayanlara ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp, onlara hizmetlerin en kutsalı olan eğitim konusunda da hizmet vermeye devam edecektir. Şuan bir vakıf kurarak vakıf üniversitesi kurmak mümkün olmadığı, kısıtlama gelmiş olduğu halde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu kısıtlamayı Kızılay için kaldırdığını açıkladı."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle