GeriEğitim Türk halk müziği temalı liseye başvuru zamanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk halk müziği temalı liseye başvuru zamanı

Türk halk müziği temalı liseye başvuru zamanı

Türk halk müziği temalı okul olarak bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi'ne ön kayıtlar 10-17 Temmuz arasında alınacak. Okula 60 öğrenci özel yetenek sınavıyla kabul edilecek.

Bu yıl ilk kez eğitime başlayacak Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi başvuruları 10-17 Temmuz arasında yapılacak. Okul Müdürü Özer Öztop, bu yıl okula toplamda 60 öğrencinin özel yetenek sınavıyla alınacağını belirterek, "Öğrencilere piyanonun yanı sıra, Türk halk müziği çalgılarının eğitimi verilecek. Sadece devlet okullarına bağlı öğretmenler değil, özel sektördeki öğretmenlerin ve sanatçıların da ders verebileceği farklı bir okul olacak" dedi.

Lisede, TRT sanatçılarının da yer alacağını belirten Öztop, şöyle devam etti:
"Lisemiz ücretsiz bir devlet okulu. Okulda bire bir derslerimiz de olacak. Amacımız üniversitelerin Türk müziği bölümlerine öğrenci yetiştirmek. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş Türk müziği eserlerinin topluma tanıtılması ve sevdirilmesi hedeflerimiz arasında."

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) istediği başarıya ulaşamayan veya müzik yeteneği olduğunu düşünen öğrencilere kapı aralayan okulun ön kayıtları, 10 - 17 Temmuz tarihleri arasında (http://bakirkoygsl.meb.k12.tr) adresinden yapılabilecek. Diğer güzel sanat liselerinden farklı olarak TRT ve alanında söz sahibi sanatçıların da ders verebileceği okulda, öğrenciler piyano, Türk müziği çalgıları, şan, solfej, koro ve orkestra dersleri alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle