GeriEğitim TTK Başkanı Durmuş: Ders saatleri azalacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TTK Başkanı Durmuş: Ders saatleri azalacak

MEB TTK Başkanı Alpaslan Durmuş, haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerine çalıştıklarını, Bakan Ziya Selçuk’un konuyla ilgili açıklamayı ay sonunda yapacağını söyledi.

TTK Başkanı Durmuş: Ders saatleri azalacak

Kırıkkale’de katıldığı bir panel sonrasında Eğitim Vizyonu içerisindeki müfredat programlarıyla ilgili bilgi veren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Alpaslan Durmuş şunları söyledi:

TTK Başkanı Durmuş: Ders saatleri azalacak


“Bakanımızın Ekim ayı başlarında ilan ettiği 'Eğitimde Vizyon 2023' çalışmamız vardı. O vizyon çalışmasında her şey takvime bağlı bir şekilde var zaten. Yine orada bakan beyin ilan ettiği takvimde, Mart sonunda bütün sınıflarla alakalı programların açıklanmasına dair her şey olacak. Dolayısıyla orada haftalık ders çizelgeleri ve azalan dersler, eklenen dersler, programlar gibi tüm boyutlarıyla bu konuyu Ziya Bey ilan edecek. Şu anda neyi söylersek erken söylemiş oluruz. Söylediğimiz şey şu: Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerinde çalışıyoruz. Ama bunun ne olduğu, nasıl olduğu, boyutları, nasıl uygulanacağı konularının hepsi sayın bakan tarafından ilan edilecek.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle