GeriEğitim Tıp öğrencileri halkı bilinçlendirecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tıp öğrencileri halkı bilinçlendirecek

Tıp öğrencileri halkı bilinçlendirecek

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sadık Demirsoy ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar sağlık konusunda halkı bilinçlendirmek ve tıp fakültesi öğrencilerinin okurken topluma hizmet etmesini sağlamak amacıyla protokol imzaladı.

Törene, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Yetkin ve öğretim üyeleri ile Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, katıldı.

Halkın sağlığı için tıp fakülteleri ile belediyelerin işbirliği yapması gerektiğini belirten Başkan Yaşar, şunları söyledi:
“Tıp öğrencilerinin çalışma hayatından önce vatandaşları sağlık konusunda bilgilendirmesi, onların sorunlarına eğilerek muayene edecek olması çok güzel. Yenimahallemize hayırlı olsun. Projeyle hem tıp fakültesi öğrencileri deneyim kazanıp uygulamada öğrenecek hem de halkımıza faydalı olacaklar. Birlikte doktor adaylarımızı vatandaşın ayağına götüreceğiz. Bu sayede yapılacak olan sağlık çalışmalarıyla vatandaşlar bilinçlenecek, sormak istediklerini kolaylıkla sorabilecek ve muayene olabilecekler. Bu çok büyük bir olanak.”

Projede yer aldıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Sadık Demirsoy ise, “Amacımız tıp öğrencilerinin toplumun içine girerek, özellikle imkânları kısıtlı vatandaşların yaşadığı bölgelerde sağlık hizmeti ve eğitimi sunması. Doktor adaylarımız saha çalışması yaparak vatandaşlarımızın zaman geçirdiği yerlere ulaşıp sağlık konularında onları bilgilendirecek, sağlık taramaları yapacaklar. Ayrıca vatandaşlara temel ilkyardım eğitimi de verecekler. Böylelikle hem vatandaşa hem de doktor adaylarına sahada eğitim imkânı sağlamış olacağız. Bu yolda bizlere destek olduğunuz için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle