GeriEğitim TİKA'dan Makedonya'da eğitime destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TİKA'dan Makedonya'da eğitime destek

TİKA'dan Makedonya'da eğitime destek
refid:27146188 ilişkili resim dosyası

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), yeni eğitim-öğretim yılının 1 Eylül'de başladığı Makedonya'da, eğitime destek projelerine devam ediyor.

TİKA ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) işbirliğinde hayata geçirilen proje kapsamında, ülkenin farklı yerleşim birimlerinde Türkçe eğitim gören öğrencilerin desteklenmesi ve teşviği amacıyla, bu öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Kalkandelen ve Teartse'deki okullarda eğitim gören birinci sınıf öğrencilerine kırtasiye malzemelerinin dağıtımı nedeniyle düzenlenen törene TİKA Üsküp Koordinatörü Teoman Tiyarki ve MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim de katıldı.

Tiryaki, burada yaptığı açıklamada, MATÜSİTEB işbirliğinde gerçekleştirdikleri bu projeyle, ülkedeki Türkçe eğitiminin kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, tüm öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diledi.

MATÜSİTEB Başkanı İbrahim de TİKA'nın desteğiyle hayata geçirdikleri kırtasiye yardımı projesine sembolik olarak, içinde önemli Osmanlı eserleri barındıran Kalkandelen'den başladıklarını belirtti.

İbrahim, proje kapsamında yaklaşık 75 okulda bin 800 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunacaklarını ifade etti.

Kalkandelen'deki İstikbal İlköğretim Okulu Müdürü Emel Recep, Kalkandelen'de Türkçe eğitime verdiği desteklerden dolayı TİKA'ya teşekkür ederek, bu kurumun önceki yıllarda da okullarında eğitim gören öğrencilere burs imkanı sunduğunu, kırtasiye ve araç-gereç yardımı yaptığını sözlerine ekledi.

TİKA, 2013 yılında da başkent Üsküp, Kalkandelen, Gostivar, Mavrovo, Rostuşa, Merkez Jupa, Plasnitsa, İştip, Radoviş, Kırçova, Ustrumca ve Valandova'daki çok sayıda okulda Türkçe eğitim alana öğrencilere kırtasiye yardımında bulunmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle