GeriEğitim TEV, Eskişehir’de şube açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEV, Eskişehir’de şube açtı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Eskişehir’de de şube açtı. TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, Türkiye'nin en köklü vakıflarından biri olan TEV'in bugüne kadar yurtiçinde 223 bin 600, yurtdışında ise yüksek lisans için bin 665 burs imkanı sağladığını söyledi.

TEV, Eskişehir’de şube açtı

Günay, vakfın Eskişehir Şubesi’nin hizmete girmesi nedeniyle bir otelde düzenlenen töreninde yaptığı konuşmada, 48 yıldır Türkiye'nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren ve Eskişehir'de 5 bin 192 öğrenciye burs desteği sağlayan TEV'in yeni şubesinin hayırlı olması temennisinde bulundu.     

Yarım asra yakın zamandır yürüttüğü çalışmalarla Türkiye'nin eğitim alanında en köklü sivil toplum kuruluşu haline gelen TEV'in, kurulduğu günden bu yana 225 binin üzerinde öğrenciye burs desteği sağladığını belirten Günay, şunları söyledi:

TEV BUGÜNE KADAR YURTİÇİNDE 223 BİN 600 ÖĞRENCİYE BURS VERDİ     

"Üniversitelerin son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla ülkemizin öğrenci şehri olarak anılmaya başlayan Eskişehir'de ise eğitim yolculuğunda maddi desteğe ihtiyaç duyan 5 bin 192 öğrenci, TEV’den aldığı burslarla eğitimine devam etti. 1697 yılında hayırsever iş adamı Vehbi Koç'un, 'Gençliğin yetişmesinde hizmet insanlık borcudur' felsefesi ile öncülük ettiği Türk Eğitim Vakfı, bugün ülkemizin dört bir yanında maddi imkansızlıklar sebebi ile eğitim hayatında sorun yaşayan gençlerimizin en önemli başvuru kaynağı haline geldi. Yarım asra yaklaşan çalışmalarımızda, hayırsever bağışçılarımızın desteği en büyük gücümüz oldu. Eğitimin birleştirici etkisine ve Türkiye'nin aydınlık yarınlarına inanan kıymetli bağışçılarımız TEV'in güvenilir çatısı altında bir araya geldi. Bu güne kadar 5 bin 192 öğrenci, Türk Eğitim Vakfından aldığı destek ile Eskişehir'de eğitim hayatına devam etmiştir. 2015- 2016 eğitim döneminde de 117 öğrencimiz Eskişehir üniversitelerinde eğitimlerine TEV bursu ile devam edecekler. Bugüne kadar Eskişehir doğumlu 4 bin 400'e yakın öğrencimiz de TEV bursu ile eğitimlerine devam ettiler. Bu öğrencilerimiz arasına 2015-2016 yılında 82 öğrencimiz daha katıldı."     

Günay, başarılı öğrencilere burs veren, okul, öğrenci yurdu ve eğitim merkezleri açan, eğitim ve öğretim alanında çeşitli projeleri hayata geçirerek milli eğitime katkıda bulunan, Türkiye'nin en köklü vakıflarından TEV'in, bugüne kadar yurtiçinde 223 bin 600, yurtdışında ise yüksek lisans için bin 665 kişiye burs imkanı sağladığını bildirdi.     

Törene, Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sanayici ve iş adamları, dernek gönüllülerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.     

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle