GeriEğitim TEOG’da ikinci dönem tamamlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG’da ikinci dönem tamamlandı

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının ikinci dönemi yabancı dil oturumuyla birlikte tamamlandı. Sınav sonuçları e-Okul sistemi üzerinden haziranda açıklanacak. Adaylar kasımdaki ilk dönem TEOG’dan elde ettikleri puanlarla beraber hesaplanacak Yerleştirmeye Esas Puan’a (YEP) göre tercih yapacak.

TEOG’da ikinci dönem tamamlandı

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının ikinci dönemi tamamlandı. Öğrenciler ilk gün Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi; ikinci gün ise fen bilimleri, yabancı dil ile inkılap tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere altı dersten sınava girdi. Her testten 20’şer soru için 40’ar dakika verildi.

TEOG'da son oturum yabancı dil

TEOG ikinci dönemde sıra son oturum olan yabancı dilde. Diğer testlerde olduğu gibi 40 dakika içerisinde 20 soru yöneltilen oturum saat 12.00’de sona erecek.

TEOG’da ikinci oturum sona erdi

TEOG’da ikinci oturum TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük sona erdi. Şimdi sırada son oturum olan yabancı dil var. Öğrenciler yarım saatlik aranın ardından bugünün son oturumu için sınav salonlarına alınacak. Son oturum 11.20’de başlayacak. 

10.10: TEOG’da ikinci oturum başladı

TEOG’da TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük oturumu başladı. Öğrencilere 20 soru için 40 dakikalık süre veriliyor. Sınav sona erdikten sonra adaylar 30 dakikalık ara verecek. Bugünün son oturumu olan yabancı dil ise 11.20’de başlayacak.

09.40: TEOG’da fen bilimleri sona erdi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavlarının ikinci gün ilk oturumu fen bilimleri tamamlandı. Sırada TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük var. Adaylar 30 dakikalık aranın ardından öğretmenlerinin yönlendirmesiyle sınav salonlarına alınacak. Uzmanlar teneffüste sınav hakkında konuşmamaları ve dinlenmeleri konusunda öğrencileri uyarıyor.

09.00: TEOG’da ikinci gün fen bilimleriyle başladı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavlarının son günü fen bilimleri oturumuyla saat 9.00’da başladı. 20 soru için 40 dakikalık süre verilen fen bilimleri oturumu 9.40’da sona erecek. Adaylar 30 dakikalık aranın ardından saat 10.10’da TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük oturumuna alınacak.

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavlarının ikinci gün oturumları bugün yapılıyor. Yurtiçinde 970, yurtdışında ise 15 merkezde gerçekleştirilen TEOG’da bugün sırasıyla fen bilimleri, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil oturumları yapılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle