GeriEğitim TEOG 2017 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den net tarih!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG 2017 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den net tarih!

TEOG 2017 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den net tarih!

TEOG yerleştirme sonuçları için geri sayım devam ediyor. Aldıkları puan çerçevesinde en iyi liseye yerleşebilmek için sonuçları bekleyecek olan adaylar, konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. TEOG yerleştirme sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bilgilere kilitlenen adaylar, bu sonuçlarla birlikte hangi okula kayıt yaptırabileceğini öğrenecek. Peki, TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

TEOG sistemi kapsamında liselere yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos'ta duyurulacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından öğrenciler, 14-24 Temmuz'da okul tercihinde bulunmuştu. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan okulların önceden belirlenmiş kontenjanlarına, ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ve puan üstünlüğüne dayalı olarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda yapılacak merkezi yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos Cuma günü açıklanacak.

Adaylar, yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden öğrenebilecek.

Yerleştirme sonuçlarının ardından 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül'de yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

Üniversiteye yerleştirme

10-11 ve 17-18 Haziran'da yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar, 18-26 Temmuz'da üniversite tercihlerini yapmıştı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının da bu ay içerisinde duyurulması öngörülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle