GeriEğitim TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı | TEOG tercih sonucu 2015
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı | TEOG tercih sonucu 2015

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı | TEOG tercih sonucu 2015
refid:29809540 ilişkili resim dosyası

TEOG tercihleri yapıldı ve sonuçlar bugün açıklandı. Öğrenciler hangi okula girdiklerini internet üzerinden öğrenebilecek. Sonuç ekranı için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz...

TEOG lise yerleştirme tercihleri sona erdi. TEOG sonuçları açıklandı.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARINI NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?

Sonuç ekranı için TIKLAYIN

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı | TEOG tercih sonucu 2015

TEOG TERCİH SONUÇLARI 14 AĞUSTOS 2015'te (BUGÜN) AÇIKLANACAK

TEOG 2015 sonuçları sonrası öğrenciler, liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde tercihlerini yaptı. Merakla beklenen TEOG yerleştirme tercih sonuçları ise, 14 Ağustos´ta(BUGÜN) ilan edildi.

Öğrenci 25 tercihinden birine yerleşemezse sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirleyeceği tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı | TEOG tercih sonucu 2015 2015-TEOG yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi - E-okul ile lise kayıt - Lise boş kontenjan öğrenmeYorumları Göster
Yorumları Gizle