GeriEğitim TEOG nakillerinde 4’üncü hafta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG nakillerinde 4’üncü hafta

TEOG nakillerinde 4’üncü hafta
refid:27206598 ilişkili resim dosyası

2014-2015 eğitim öğretim yılı bugün başladı. Türkiye genelindeki 16 milyon 400 bin öğrenciden büyük bir kısmı okula dönmenin heyecanını yaşarken, bir kısmı da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında nakil koşturmasına devam ediyor. Henüz hangi okula gideceği belli olmayan öğrenciler bugünden itibaren 18 Eylül akşamına kadar nakil başvurusu yapabilecek.

İstemediği bir liseye, evinden uzak okula yerleştirilen ya da girdiği liseden daha yüksek puanlı bir okula gitmek isteyen öğrenciler bu hafta da TEOG nakilleri kapsamında başvuru yapabiliyor. Öğrencilerin kayıtlı bulundukları okula giderek, gitmek istedikleri okulu seçip velisiyle birlikte nakil başvurusu yapması gerekiyor. Yerleştirme sonuçları 19 Eylül Cuma akşamı açıklanacak. Nakil başvuruları 20-26 Eylül tarihleri arasında da yapılabilecek.

12 Eylül Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan nakil sonuçlarına göre Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan bulunuyor. Bu sayı İstanbul’da 3 bin 669, Ankara’da 2 bin 67 ve İzmir’de bin 357 oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle