GeriEğitim TEOG yerleştirme sonuçları sonrası 3. nakil ne zaman sona erecek?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG yerleştirme sonuçları sonrası 3. nakil ne zaman sona erecek?

TEOG yerleştirme sonuçları sonrası 3. nakil ne zaman sona erecek?

TEOG yerleştirme sonuçları açıklamasının ardından birçok kişi 3. ve son nakil işlemlerini gerçekleştirecek. TEOG yerleştirme sonuçları sonrasında lise işlemlerini tamamlayacak olan öğrenciler, bu tercih döneminde de yerleşememe durumuyla karşılaşırsa, açık lise için harekete geçecek. Peki, TEOG 3. nakil yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

TEOG 3. nakil başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Lise boş kontenjanlarını kullanarak başvuru işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, başvuru tarihinin son gününü araştırıyorlar. Peki, TEOG 3. nakil başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÜÇÜNCÜ VE SONTERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

TEOG 3. nakil tercihleri, 28 Ağustos-06 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih ve yerleştirme işlemleri;

*Anadolu İmam‐Hatip Liseleri
*Anadolu Liseleri
*Çok Programlı Anadolu Liseleri
*Fen Liseleri
*Mesleki Eğitim Merkezleri
*Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
*Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezleri
*Sosyal Bilimler Liselerinde yer alan boş kontenjanlara yapılacak.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacak.

Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Ancak , özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri kılavuzun 1. 7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak , YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

E-OKUL LİSE BOŞ KONTENJANLAR LİSTESİ

KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacak.

Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır.

Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir.

Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir.

Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğret im Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle