GeriEğitim Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu

İzmir Dokuz  Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim görürken çeşitli nedenlerle okulu bırakmak zorunda kalan İlkay Kayadibi (47), 29 yıl sonra hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğine kavuştu. Okulu bıraktıktan sonra döndüğü memleketinde aftan yararlanıp, taşeron işçisi olarak çalıştığı Muğla Sıtkı Koç Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayan Kayadibi, Bitlis’te bir ortaokula müzik öğretmeni olarak atandı.

Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu

Muğlalı iki çocuk annesi İlkay Kayadibi, 1989’da girdiği üniversite sınavlarında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim görmeye hak kazandı. Ancak Kayadibi, bazı nedenlerden dolayı, okulunu birinci sınıfta bırakmak zorunda kaldı, memleketine döndü. 2009’da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde temizlik işçisi olarak çalışmaya başlayan İlkay Kayadibi, çıkartılan aftan yararlandı. Kayadibi, çalıştığı üniversitenin güzel sanatlar fakültesinde eğitimine kaldığı yerden yeniden başladı. Üniversitede, hem temizlik işçisi olarak çalışıp, hem de okuyan İlkay Kayadibi, mezuniyetin ardından bu yıl Bitlis 8 Ağustos Ortaokulu’na müzik öğretmeni olarak atandı.

Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu

‘İLK KEZ ÖĞRETMENLER GÜNÜN KUTLAYACAĞIM’
24 Kasım Öğretmenler Günü’nün ilk kez kutlayacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Kayadibi, "2009 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne temizlik işçisi olarak girdim. Bu sırada aftan yararlandım. Üniversitede hem okudum, hem de çalıştım. Okulumu bitirip mezun oldum. Sonra KPSS’ye girdim. Aldığım puanla Bitlis 8 Ağustos Ortaokulu’na müzik öğretmeni olarak atandım. Bu yıl ilk defa öğretmenler günümü kutlayacağım. Çocuklarımla beraberim. 29 yıl önce hayat ettiğim mesleğime kavuştuğum için çok mutluyum. Bana göre yaş ve şartlar engel değil. Yeter ki, insan istesin. Okuma aşkı olan herkes bunu başarabilir, hayatını değiştirebilir. İyi bir öğretmen kendi hayatını değiştirdiği gibi, başkasına da örnek olmalı ve rehberlik etmeli. Ben de bunu yaparak ilk önce kendi hayatımı ve çocuklarımın hayatını değiştirdim, şimdi ise öğrencilerimin hayatını değiştirmek için bu zorlu yolda onlara rehberlik edeceğim" dedi.

Temizliğini yaptığı üniversitede okudu, öğretmen oldu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle