GeriEğitim Taksi şoförlerine ücretsiz kurs
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taksi şoförlerine ücretsiz kurs

Taksi şoförlerine ücretsiz kurs
refid:7461783 ilişkili resim dosyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AB süreciyle uyumlu biçimde kentteki taksi şoförlerinin bilinçlendirilmesini sağlamak, trafikle ilgili temel bilgi ve becerilerini gerçekleştirmek amacıyla gerçekleştirdiği Mesleki Geliştirme ve Uyum Kursları 2007 dönemi kayıtları başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğiyle düzenlenen çalışma kapsamında eğitimlere katılmak isteyenler, en yakın taksi duraklarına giderek veya belediyenin Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün (0212 4537995/75 numaralı telefonlarından kayıt yaptırabilecek.

Ücretsiz olarak düzenlenen eğitimde, katılımcıların kırtasiye ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanacak.

Eğitimlerde, “Halkla İlişkiler”, “Çevre ve Şehir Bilgisi”, “Turizm Bilgisi”, “Trafik Mevzuatı ve Kuralları”, “İlkyardım”, “Tarih Bilinci”, Ahlaki Değerlerimiz”, “Taşıt Bakımı”, “İşletme Bilgisi” ve “İngilizce” dersleri verilecek.

Toplam 9 bin 760 saat sürecek eğitimlerde, “Atatürkçülük ve Laiklik”, “Demokrasi ve İnsan Hakları”, “AB Uyum Sürecinin Önemi”, “Yangın ve Deprem Bilinci” ve “Görgü Kuralları” konularında da seminerler düzenlenecek.

Açıklamada, İstanbul'da faaliyet gösteren taksi şoförlerine yönelik 2006 yılında başlatılan eğitimler kapsamında, kursa devam eden 4 bin 800 taksi şoförüne sertifikalarının verildiği bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle