GeriEğitim Tacizci öğretmene hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  112
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tacizci öğretmene hapis

Tacizci öğretmene hapis
refid:6803055 ilişkili resim dosyası

Konya'nın Ilgın İlçesi’ndeki İnönü İlköğretim Okulu’nda 14 yaşındaki kız öğrencisi Ş.A.'yı dudaklarından öptüğü iddiasıyla yargılanan Müdür Yardımcısı 39 yaşındaki Erdoğan Demir, 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ilgın Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görüşmeye başlayan davada, ilk duruşmanın ardından mahkeme heyeti okulda keşife gitti ve akşam ikinci duruşmayı yaparak Erdoğan Demir'i suçlu bulup mahkum etti.
Ilgın Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün yapılan çifte duruşmaya tutuksuz sanık Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir, taciz ettiği iddia edilen öğrencisi Ş.A. ile babası Ahmet A., tanık öğrenciler ve her iki tarafın avukatları katıldı.

KIZ ÖĞRENCİ ANLAYARAK ANLATTI
Yargıcın sorusu üzerine öğretmeninin dudaklarından öptüğü anı anlatırken gözyaşlarını tutamayan ve hıçkırıklara boğulan 8’inci sınıf öğrencisi Ş.A., ifadesinde olayı şöyle anlattı:
“25 Nisan günüydü. Öğretmenler Odası'nda Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir, bir öğretmenin oğlu ile satranç oynuyordu. Benden istediği bir ödevi göstermek üzere 4 arkadaş yanına gittik. Oyunu bitince diğer arkadaşlarımı bulaşık yıkamaya, yerleri paspaslamaya ve okulun açık kalan pencerelerini kontrol etmeleri için gönderdi. Bana da ‘Müdürün odasına çık. Orada bekle, geleceğim’ dedi. Müdür odada yoktu. Kapının önünde bekledim. Daha sonra Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir geldi. Aynı katta bulunan kütüphaneye girmemi istedi. İçeri girdikten sonra kütüphanenin penceresini kapattı. Biz görüşürken kapı da kapalıydı. Bir süre OKS’den bahsettik. Ayağa kalkarak önce beni kucakladı, daha sonra yanaklarımdan ve alnımdan öptü. Ne olduğunu anlamadım. Kötü bir niyeti olamayacağını düşündüm. Bir kaç dakika sonra da yanaklarımı iki eliyle tutup duduklarımdan öptü. Bu sırada arkadaşlarım kütüphanenin kapısını çalarak beni çağırıyordu. Onları da aşağıya gönderdi. Bana, ‘Benden korkma, sen en sevdiğim öğrenciler arasındasın’ dedi. Çok korktum. Koşarak dışarı çıktım. Arkadaşlarım neden ağladığımı sordu? Bir arkadaşım durumu anlayarak, ‘Yoksa aklıma gelen başına mı geldi’ dedi. Başımı salladım. Durumu aileme anlattım. Erdoğan Demir, babamı arayarak görüşmek istediğini söyledi ancak babam görüşecekleri bir şey olmadığını belirtip suç duyurusunda bulundu.”

TANIKLAR ÖĞRETMENİ SUÇLADI

/images/100/0x0/55eb5f36f018fbb8f8bcd4f8

Tanık olarak dinlenen bazı öğrenciler ise arkadaşları Ş.A.’nın kütüphaneden ağlayarak çıktığını, bir süre yere tükürdüğünü ve durumu babasına telefonda anlatırken fenalık geçirerek bayıldığını söyledi.
Ş.A. ve tanık arkadaşları ifadelerini Ilgın Anadolu Lisesi’nde görevli Rehberlik Öğretmeni İbrahim Kala eşliğinde verirken, tüm söyledikleri de mahkemede kamera ile kayda alındı.

‘ŞIMARIK YETİŞTİRİLMİŞ’
Evli ve 3 çocuk babası 17 yıllık öğretmen Erdoğan Demir ise suçlamayı reddederek, öğrencileri tarafından kendisine çirkin bir iftira atıldığını ileri sürdü.
Sanık Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir ifadesinde, “O gün okulun hizmetlisi izinde olduğu için çocuklara bir takım işler vermiştim. Ş.A., kütüphaneden sorumlu olduğu için onunla kütüphanede görüşmek istedim. Kütüphanenin kapısı kapandığı anda dışarıdan açılmadığı için anahtarı içeri aldım. Ş.A.’yı OKS’de başarılı olması için uyardım. Daha önce disiplin kuruluna sevkedildiğinden, disiplinli davranması konusunda tavsiyelerde bulundum. Ancak bu sırada gözlerinin yaşardığını farkettim. Biraz şımarık ve serbest yetiştirilmiş. Ağlamaya başlayınca teselli amacıyla yanaklarından tutup alnından öptüm. Öğrencimi dudaklarından öpmedim” dedi.
Yargıç Faruk Şener, “Daha önce savcıkta verdiğinize ifadenizde yanaklarından öptüğünüzü söylemişsiniz? İfadeniz yanlış mı yazılmış?” diye sorunca Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir, “Neden böyle ifade verdiğimi hatırlamıyorum. Olayın şoku nedeniyle olabilir” yanıtını verdi. Demir, ayrıca öğrencilerini kendisine cephe almakla da suçladı.

MAHKEMEDEN JET KARAR
Yaklaşık 2.5 saat boyunca tüm tarafları dinleyen mahkeme, savcı İbrahim Of’un talebi üzerine aynı gün saat 14.45’te okulda keşif yapılmasına karar verdi.
Okula giden mahkeme heyeti, tarafları bu kez olay yerinde dinledi. Mahkeme heyeti, kütüphanenin kapı ve pencerelerini kontrol etti. Mahkeme aynı gün ikinci duruşmayı yaptı. Taraflar saat 17.00’da yeniden duruşmaya alındı.
Öğrencisini cinsel yoldan istismar etmekle suçlanan Müdür Yardımcısı Erdoğan Demir’i, TCK’nın 103’üncü maddesindeki ‘Çocukların cinsel istismarı’ suçundan 4.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Demir’in mahkemedeki iyi halini gözönünde bulunduran mahkeme, cezayı 3 yıl 9 ay’a indirdi. Böylece dava aynı gün yapılan iki duruşmada karara bağlanmış oldu.

SAİD-İ NURSİ’Yİ KAHRAMAN İLAN EDEN OKUL
Ilgın İnönü İlköğretim Okulu, web sitesinde Nur Cemaati Lideri Said-i Nursi’yi kahraman ilan etmiş, talebelerinden de övgüyle sözetmişti. Haberin internet sitelerinden yayınlanmasının ardından okul idaresi, tepki çeken Said-i Nursi söyleşisini siteden kaldırmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle