GeriEğitim Staj yapan üniversitelilere 1000 lira
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Staj yapan üniversitelilere 1000 lira

Staj yapan üniversitelilere 1000 lira
refid:30177388-spot ilişkili resim dosyası

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi ile İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle üniversite öğrencilerine staj yaptıkları dönemde 1000 lira ödenecek. Yükseköğrenim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programı’na ön lisans ve lisans eğitimi yapan öğrenciler başvurabilecek.

Pamukkale Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğü arasında, Yükseköğrenim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programı protokolü imzalandı. Protokolü Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile İŞKUR Denizli İl Müdürü Feridun Giresun imzaladı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, protokolle İŞKUR’un işsizlerin mesleki deneyimlerinin arttırılmasına ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uygulanan işbaşı eğitim programlarından, yükseköğretim öğrencilerinin de yararlanması ve gerek zorunlu, gerekse isteğe bağlı stajlarının bu kapsamda gerçekleştirebilmelerinin amaçlandığını söyledi. Bağcı, ön lisans ve lisans öğrencilerinin bu programa başvuru yapabileceğini belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feridun Giresun ise, programa katılan üniversite öğrencilerinin zorunlu stajlarını bu program aracılığıyla yapma şansına sahip olduğunu, program süresine bağlı olarak katılımcılara net asgari ücret düzeyinde yani 1000 lira gelir elde etme imkanı verildiğini vurguladı. Üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği işbaşı eğitim programı en fazla 160 gün olacak, vardiyalı çalışılan işlerde mesai saatleri dışında da program düzenlenebilecek.

İŞKUR Müdürü Feridun Giresun, işverenlerin programa katılan üniversite öğrencilerine işi öğreterek istihdam etmek istedikleri kişiyi işbaşında görme, mesleki deneyim ve becerilerinin gelişip gelişmediğini gözlemleme ve doğru işçiyi seçme şansına sahip olduğunu, öğrencilerin de mesleki becerilerini geliştirme imkanı bulduğunu belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle