GeriEğitim Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB’in cevabı...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB’in cevabı...

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili öğretmen adaylarının aramaları devam ediyor. Peki martta başvuruları alınarak, 14 Nisan-8 Mayıs arasında sözleşmeli öğretmen atamaları için yapılan sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB’in konuyla ilgili açıklaması...

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB’in cevabı...

20 bin sözleşmeli öğretmenlik ataması için yapılan mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Öğretmen adayları sonuçların açıklanma tarihi ile ilgili aramalarını sürdürürken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) açıklama geldi.Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvuran bir öğretmen adayına verilen cevapta sonuçların 28 Haziran’da açıklanmasının planlandığı bilgisi yer aldı. MEB'den edinilen bilgiye göre ise sonuçlar haziran ayında mutlaka açıklanacak ancak 28 Haziran'dan önce ya da sonra da olabilir.

HAZİRAN AYINDA AÇIKLANACAK
BİMER’in öğretmen adayına verdiği cevapta şöyle denildi:
Sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin sözlü sınav sonuçlarının 28 Haziran tarihinde ilan edilmesi planlanıyor. Başvurunuzla ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.”

MEB'den alınan bilgiye göre ise sonuçlar 28 Haziran'dan önce vaya daha sonra da açıklanabilir. Ancak haziran ayında sonuçlar mutlaka duyurulacak.

60 PUAN VE ÜZERİNDE ALANLAR TERCİH YAPABİLECEK
MEB’in atama yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için başvurular martta alındı. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında yapılmıştı.Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) okulu elektronik ortamda tercih edebilecek. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek. Adayların tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum”, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretlemesi gerekecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle