GeriEğitim Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama tercih ekranında o branş dikkat çekti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama tercih ekranında o branş dikkat çekti!

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ilkatama ekranından devam ediyor. 20 bin civarındaki kontenjan için tercihlerini gerçekleştirmeye devam eden sözleşmeli öğretmen adayları, tercih ekranı üzerinden başvuruda bulundukları kontenjanın durumunu da görüntüleyebiliyor. Hemen hemen tüm kontenjanların kapasitesinin üzerinde başvuru aldığı tercih ekranında müzik öğretmenliği branşı ise dikkat çekiyor.

Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama tercih ekranında o branş dikkat çekti!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih ekranı aracılığıyla branşları için tercih işlemlerinde bulunacak olan öğretmen adayları, 5 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Toplam 40 tercih yapacak olan öğretmen adayları, tercihlerinin ardından listelerini il milli eğitim müdürlükleri üzerinden onaylatacak. Tercih ekranında kontenjanlara göre başvuru oranları da görüntülenebilecek. 

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

Başvurunun üçüncü gününe girilmesiyle birlikte birçok bölüm için başvuru oranı yüzde 200'lere ulaşırken, müzik öğretmenliğinde bu oran %19 olarak dikkat çekti. Toplam 404 kişilik kontenjana sahip olan müzik öğretmenliği için şu ana kadar 80 kişi tercih işlemini gerçekleştirdi. Tercih işlemleri 5 Ağustos tarihinde sona erecek.

KONTENJANLAR NASIL ŞEKİLLENDİ?

Öğretmen adayları, aşağıdaki kontenjan bilgilerine göre tercihlerine yön verecek. Tercihlerdeki kontenjan durumuna göre bazı adaylar kura işlemine tabi tutulacak. İşte, alanlara göre kontenjan bilgileri; 

TERCİH BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Alan AdıToplam Kontenjan
Almanca200
Arapça190
Coğrafya140
Denizcilik / Gemi Yönetimi2
Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik28
Felsefe151
Fizik250
Gazetecilik1
Gemi Yapımı / Gemi İnşa2
Gıda Teknolojisi1
Hayvan Sağlığı / Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı / Hayvan Yetiştiriciliği2
İ.H.L. Meslek Dersleri405
İlköğretim Matematik Öğr.1448
İngilizce1960
İnşaat Tek./Yapı Tasarımı30
Kimya/Kimya Teknolojisi285
Makine Tek./Makine Model1
Makine Tek./Makine ve Kalıp6
Matematik601
Metal Teknolojisi30
Okul Öncesi Öğrt1599
Özel Eğitim1410
Ray.Sis.Tek./Ray.Sis.Makine4
Rehberlik1120
Sınıf Öğretmenliği2011
Sosyal Bilgiler579
Tarih350
Türk Dili ve Edebiyatı509
Türkçe1149
Uçak Bakımı/Uçak Elektroniği2
Ulaştırma Hizmetleri10
Yiyecek İçecek Hizmetleri85

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ KILAVUZ BİLGİLERİNE GÖRE NASIL YAPILMALI?

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün erişimine açık olacak olan ekrandan tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek olan öğretmen adayları, en fazla 40 tercih yapabilecek. 30 Temmuz-5 Ağustos tarih aralığında tamamlanacak olan tercihler, il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerinde onaylatılacak.

Tercihler onaylatılmadığı sürece üzerinde değişiklik yapma imkanı devam edecek. Öğretmen adayları, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”  ya da “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birisini mutlaka işaretleyecek. 

Tercihleri dışında herhangi bir kuruma atanmak isteyen kişiler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak.

KILAVUZU GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ATAMALAR NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle