GeriEğitim Sınava tepki için girdi 1. oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sınava tepki için girdi 1. oldu

Sınava tepki için girdi 1. oldu
refid:6887516 ilişkili resim dosyası

ÖSS'de Say-1, Söz-1 ve EA-1 puan türlerinde birinci olan Zeynel Harun Alioğulları, sınava, eğlence ve burs adaletsizliğine tepki amacıyla girmiş.

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre Sayısal-1, Sözel-1 ve Eşit Ağırlıklı-1 puan türlerinde birinci olan 21 öğrenci arasında yer alan Zeynel Harun Alioğulları, sınava, eğlence ve burs adaletsizliğine tepki amacıyla girdiğini söyledi.

Sabancı Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi olan Alioğulları, mezun olduğu Balıkesir Özel Fırat Lisesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl da sınava girdiğini ve sayısalda Türkiye 105'incisi olduğunu söyledi.

Bu yılki sınavda birincilik kazandığı için mutlu olduğunu ifade eden Alioğulları, şöyle konuştu:
“Bu başarı, 3 saatte veya bir ayda elde edilecek başarı değil. Tüm soruları doğru yaparak birinci olabiliyorsunuz. Her bir soruyu doğru yapmak, nasip işi. Bu başarıyı Allah'ın yardımıyla elde ettim. Sınava girerken rahattım. Sınava, eğlence ve burs adaletsizliğine tepki olsun diye girdim. Sorular kolaydı. Böyle bir sonucun geleceğini anlamıştım. Bundan sonrası için ne yapacağım konusunda henüz karar vermedim.”

Toplantıda, Balıkesir Özel Fırat Lisesi ve Zağnos Dershaneleri tarafından Alioğulları'na dizüstü bilgisayar ve bir otomobil hediye edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle