GeriEğitim Simav’da ilk defa üniversite sınavı yapılacak 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Simav’da ilk defa üniversite sınavı yapılacak 

Kütahya’nın Simav ilçesinde ilk defa yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için gerekli tedbirlerin alındığı açıklandı.

Simav’da ilk defa üniversite sınavı yapılacak 

Simav’da ilk defa yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Koordinasyon Kurulu toplantısına, Koordinasyon Kurulu Başkanı Kaymakam Türker Çağatay Halim, YKS Koordinatörü Doç.Dr. Murat Özalp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, İlçe Nüfus Müdürü Lokman Karagöz, Belediye Başkanı Süleyman Özkan katıldı.

YKS Koordinasyon Kurulu Başkanı Kaymakam Türker Çağatay Halim, üniversite sınavının Simav’da ilk kez yapılmasından mutlu olduklarını, gençlerin bu sınava girmek için farklı il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayıp, bu uygulama ile ilçe merkezinden 1.250’ye yakın gencin Simav’da sınava gireceğini belirtti.

YKS Koordinatörü, Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Özalp, “Simav’da ilk kez yapılacak olan sınava 600 civarında dışarıdan olmak üzere toplam 1.826  kişinin katılacağını, bu sınav için tüm hazırlıkların yapıldığını belirtti. Özalp, “Sınavlar için ilçemizdeki Teknoloji Fakültesi, Osmanbey Ortaokulu, Dört Eylül Ortaokulu, Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi, Simav Anadolu Lisesi, Fen Lisesi  Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde sınav salonları ve sınav görevlileri belirlendi“ dedi.

Simav’da yapılacak olan YKS için Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığı, Belediye Başkanlığı tarafından karşılama ekibi kurulduğu, Zabıta birimlerince öğrencilere yardımcı olunacağı bildirildi. Öte yandan ilçede bulunan otel, lokanta ve kafe işletmecileri tarafından, sınava girecek öğrencilere özel indirim uygulanacağı belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle