GeriEğitim SBÜ’ye yatay geçiş imkânı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SBÜ’ye yatay geçiş imkânı

SBÜ’ye yatay geçiş imkânı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın talepleri doğrultusunda tıp fakültelerinden yatay geçişle 316 öğrenci alınacak. Bu öğrenciler, mezun olduğunda askeri hekim olarak görev yapacak.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve İçişleri Bakanlığı’nın askeri hekim ihtiyacını karşılamak üzere tıp fakültelerinden yatay geçişle bu yıl 316 öğrenci alacaklarını belirtti.

Prof. Dr. Erdöl, yaptığı yazılı açıklamada, MSB ve İçişleri Bakanlığı'nın talebi doğrultusunda tıp fakültelerinden öğrenci alacaklarını aktararak, şunları söyledi:     
"2017-2018 öğretim yılı için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi 2, 3, 4. ve 5. sınıflarına yurtiçi ve yurtdışındaki tıp fakültelerinden yatay geçişle (her sınıf için ayrı ayrı olmak üzere) MSB nam ve hesabına 55 erkek, 10 bayan öğrenci, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına 10 erkek, 4 bayan öğrenci alacağız.

YURT VE BURSTAN YARARLANACAKLAR
Bu öğrencilerimiz, 5 yıldızlı otel konforunda olan yurtlarımızda kalacak, en iyi şartlarda eğitim görecekler ve eğitime başladıkları andan itibaren sigorta primleri devlet tarafından ödenecek olduğundan emeklilikteki hizmet süreleri de öğrenciliğe başladıkları andan itibaren başlamış olacak. Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına eğitim gördüklerinden dolayı öğrencilerin tüm ihtiyaçları (yurt parası, yemek parası, kitap, kılık kıyafet vb?) ilgili bakanlıklar tarafından karşılanacak. Ayrıca bu öğrencilere eğitimleri süresince kullanabilecekleri dizüstü bilgisayarlar ve öğrenci harçlığı aynı şekilde verilecek. Mezun oldukları zaman askeri hekim olarak görev yapacaklar."     

Erdöl, konuyla alakalı duyurunun, üniversitenin www.sbu.edu.tr adresindeki internet sitesinde de yayınlandığını bildirdi.     

         


Yorumları Göster
Yorumları Gizle