GeriEğitim SAÜ'ye iki dekan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SAÜ'ye iki dekan

SAÜ'ye iki dekan

SAÜ’de vekaleten görevini yürüten Mühendislik ve Bilgisayar ile Bilişim Bilimleri fakülteleri dekanları yeniden asaleten atandı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi dekanlığını vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Torkul ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi dekanlığını vekaleten yürüten Prof. Dr. Nejat Yumuşak asaleten yeniden atandı.

PROF. DR. ORHAN TORKUL KİMDİR?
SAÜ Mühendislik Fakültesi’nde Dekan ve SAÜ, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde profesör olarak görev yapıyor. Aynı bölümde 2011-2014 tarihleri arasında bölüm başkanı olarak görev yaptı. Lisans derecesini, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği bölümünden, yüksek lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalından, doktora derecesini İngiltere Cranfield Teknoloji Enstitüsünden aldı. İmalat planlama ve kontrol, yönetim bilişim sistemleri ve uzaktan eğitim alanlarında araştırmalar ve çalışmalar yaptı. Çok sayıda dergide makale, ulusal ve uluslararası konferanslarda bildiriler ve kitap bölümleri var. Birçok ulusal ve uluslar arası konferans ve sempozyum düzenleme komitelerinde yer aldı. Aynı zamanda davetli konuşmacı olarak sayısız konferans, bilimsel toplantı ve çalıştaylara katıldı.

PROF. DR. NEJAT YUMUŞAK KİMDİR?
1972 yılında Kaman’da (Kırşehir) doğan Nejat Yumuşak, ilk ve ortaöğrenimini Pazarören Mimarsinan Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1993 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1998 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik mühendisliği ana bilim dalında doktora derecesini aldı. 1998’de Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı anabilim dalında üniversite doçenti ve 2011 yılında üniversite profesörü oldu. 2011-2014 yılları arasında Bilgisayar mühendisliği bölüm başkanlığı görevini yürüttü. Akademik çalışmalarını bilgisayar ve bilişim bilimleri üzerine yoğunlaştıran Yumuşak, uluslararası bilimsel dizinlerde taranan dergilerde yayınlanmış 39 adet makale yayını, 47 adet uluslararası bildiri, 16 adet ulusal bildiri ve 2 adet kitap yayını çalışması gerçekleştirdi. İngilizce bilen Yumuşak, 3 çocuk babası.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle