GeriEğitim Şanlıurfa’nın kurtuluş gününde okullar tatil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şanlıurfa’nın kurtuluş gününde okullar tatil

Şanlıurfa Valiliği, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü nedeniyle bugün (11 Nisan Çarşamba) okulların tatil edildiğini duyurdu. Büyükşehir Belediyesi ise kutlamalar kapsamında toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını açıkladı.

Şanlıurfa’nın kurtuluş gününde okullar tatil

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü 11 Nisan nedeniyle çarşamba günü eğitim kurumlarının edildiğini duyurdu. Valilik açıklamasında, "11 Nisan 1920’de Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunu ve bu şanlı kurtuluş mücadelesini gelecek nesillerimize anlatmak, kurtuluş zaferini hissetmelerini ve anlamalarınıÿsağlamak, milli birlik ve beraberlik ruhunu çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmak önem arz ediyor. Bu vesile ile 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Şanlıurfa’mızın şanlı kurtuluş gününde eğitim ve öğretimde tüm okullarımız bir günlüğüne tatil edildi" ifadelerine yer verildi.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ise ÿ11 Nisan Kurtuluş Bayramı’nda şehir içi toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle