GeriEğitim Şanlıurfa’ya yeni okullar yapılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şanlıurfa’ya yeni okullar yapılıyor

Şanlıurfa’ya yeni okullar yapılıyor
refid:23414045 ilişkili resim dosyası

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü, kentte 5 kampüs okulun yapıldığını ve geçen yıldan 342 okul inşaatının devam ettiğini söyledi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Sadullah Gencer ile birlikte yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulundu.Karaköprü Beldesi’nde yapımı devam eden 40 derslikli ve 300 öğrenci pansiyonlu Kız İmam Hatip Lisesi inşaatı ile Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 40 derslikli 300 öğrenci kapasiteli lise inşaatlarına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü İlci, "Şanlıurfa’nın her İlçesinde, her Mahallesinde bir okul inşaatımız var. Şanlıurfa’yı adeta eğitim şantiyesine dönüştürdük. Her gün bir okulumuzun inşaat temelini atıyoruz. Bu yıl yatırım programına aldığımız ve geçen yıldan inşaatları devam eden toplam 342 okul, 495 adet lojman, 30 öğrenci pansiyonu, 17 spor salonu, 2 çok amaçlı salon ve 27 atölye, 5 kampüs okul, çalışmamız var. Bu kampüs okulların üçünü Şanlıurfa merkeze, birini Siverek ilçemize, birini de Viranşehir ilçemize yapacağız. Bu kampüs okullarımız 417 derslikli olup, toplam 10 bin öğrenci kapasiteli olacak. Bu okullarımızda yüzme havuzu, 2 bin öğrenci kapasiteli yurt, spor sahaları, spor salonları, yürüyüş parkurları, Uzay İzleme İstasyonu, laboratuarlar olacak. Biz bunun için çalışıyoruz ve çalışamaya da devam edeceğiz" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle