GeriEğitim Şampiyonlukları elinden alınan öğrencilere moral karşılaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyonlukları elinden alınan öğrencilere moral karşılaması

Şampiyonlukları elinden alınan öğrencilere moral karşılaması
refid:23607448 ilişkili resim dosyası

Çek Cumhuriyeti'nde 22- 27 Haziran tarihlerinde düzenlenen Dünya Okullar Arası Atletizm Şampiyonası'nda genç kızlarda önce dünya şampiyonu ilan edilen, ancak seremoniye bir saat kala dünya ikincisi oldukları kendilerine duyurulan Bursa Faik Çelik Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencileri, kente dönüşlerinde törenle karşılandı. Mehter Takımı'nın çaldığı marşlar ve havai fişek gösterileriyle karşılanan sporcular, gerekli itirazları yapacaklarını söyledi.

Çek Cumhuriyeti'nin Karlovy şehrinde düzenlenen ve 23 ülkeden 850 sporcunun katıldığı Dünya Liseler Arası Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi, genç kızlarda önce dünya şampiyonu ilan edildi. Ancak seremoniye bir saat kala, kendilerine dünya ikincisi oldukları duyurulan öğrenciler, bu moral bozukluğuyla dün akşam Bursa'ya döndü.

Okullarında dünya şampiyonu gibi karşılanan öğrenciler için mehter takımı eşliğinde, havai fişek gösterileri yapıldı. Kutlamada konuşan Okul Müdürü Nur Teber, başarıları için öğrencilere teşekkür etti. Teber, şampiyonada sonuçlar açıklandığında ilk listede Türkiye'nin 682 puanla birinci, Almanya'nın ikinci, Brezilya'nın ise üçüncü sırada yer aldığını söyleyerek, "Almanya sonuca itiraz etmiş. Kutlamaların yapılacağı gün bize haber geldi. 6 puanımız alınmış. Almanya 681 puanla birinci, biz ise puanımız silindiği için ikinci sıraya geriledik. Federasyona itirazımızı yaptık. Ancak o gün madalya töreninin yapılması gerekiyordu ve biz ikinci olarak ilan edilip kürsüye çıkarak madalyamızı aldık. Çok adaletsiz bir uygulama. Gerekli yerlere itirazlarımızı yapacağız" dedi.

Çek Cumhuriyeti'nin Karlovy şehrinde düzenlenen Şampiyonada, Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden, 1500 metrede Songül Konak dünya birincisi, 3 adım atlama da Rümeysa Efe dünya birincisi, cirit atmada Tuğba Yeni dünya ikincisi, Meryem Çanakçı ise 100 metre engelli atlamada dünya birincisi oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle