GeriEğitim Sağlıklı beslenme günleri 15-16 Mart’ta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlıklı beslenme günleri 15-16 Mart’ta

15-16 Mart’ta İstanbul’da çocuk sağlığı ve beslenmesi temalı bir etkinlik gerçekleştirilecek. Programda, ‘Tamamlayıcı Beslenme’, ‘Psikolog Gözüyle Beslenme Tedavisinde Çocuğa ve Aileye Yaklaşım’, ‘Dünyada ve Türkiye’de Beslenme Eğitimi Programları’, ‘Çocukluk Çağı Obezitesinde Beslenme Tedavisi’ konuları ele alınacak.

Sağlıklı beslenme günleri 15-16 Mart’ta

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) düzenlediği etkinlik, ‘Kültür’de Beslenme Günleri’ adıyla, 15-16 Mart’ta İKÜ Ataköy Yerleşkesi ‘Akıngüç Oditoryumu’nda yapılacak. ‘Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar’ başlığının konuşulacağı programın amacı, sağlıklı beslenmenin önemini anlatarak, obezite gibi hastalıklar hakkında farkındalık sağlamak.

DÖRT BAŞLIKTA TARTIŞILACAK
İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün düzenleyeceği sempozyumda, ‘Tamamlayıcı Beslenme’, ‘Psikolog Gözüyle Beslenme Tedavisinde Çocuğa ve Aileye Yaklaşım’, ‘Dünyada ve Türkiye’de Beslenme Eğitimi Programları’, ‘Çocukluk Çağı Obezitesinde Beslenme Tedavisi’ gibi dört başlığa değinilerek, vaka çözümleri paylaşılacak. Alanında uzman isim ve akademisyenlerin iki gün boyunca sunumlarını gerçekleştireceği etkinliğe, diyetisyen adayları, diyetisyenler, akademisyenler ve konuya ilgi duyan tüm sağlık profesyonelleri katılabilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle