GeriEğitim Robotlar teknoloji fuarına geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Robotlar teknoloji fuarına geliyor

30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Educashow, 11:00-18:00 saatleri arasında eğitimcileri ve teknoloji meraklılarını ağırlayacak. Fuarda bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazların yanı sıra robotlar da olacak.

Robotlar teknoloji fuarına geliyor

Boyut Group’un düzenlediği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği ‘Educashow Fuarı’ kapsamında, yeni ürün lansmanı, Türkiye’nin önemli eğitim uzmanlarının seminerleri ve ücretsiz öğretmen eğitimi programları düzenlenecek. 30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Educashow, 11.00-18.00 saatleri arasında eğitimcileri ve teknoloji meraklılarını ağırlayacak. Türk eğitim sistemini yeni modeller ve teknolojiler doğrultusunda modernize etme, öğretmenlerin becerilerini çağın ihtiyaçlarına göre geliştirme hedef ve vizyonuyla yola çıkan Educashow, bu yıl 10’uncu buluşmasını gerçekleştirecek.

“Eğitime Gelecek Ol” sloganıyla düzenlenecek Educashow’un bu yıl ki konukları ise robotlar. Eğitim teknolojileri buluşmasında ziyaretçilerin yakından inceleme fırsatı bulacağı diğer ürünler ise; bilgisayar-laptop-tablet ve internet uygulamaları, ihtiyaca özel yazılımlar, akıllı okul sistemleri, yenilikçi laboratuvar modelleri, 3D yazıcılar, e-learning çözümler, sanal gerçeklik modelleri, sağlıklı güvenli ve kullanışlı bina yapıları, matbaa ve yayıncılık, engelli çözümleri, güvenli araç sistemleri ve taşıma modelleri, personel eğitimi, yeni eğitim teknikleri, danışmanlık, tekstil ve yaratıcılığı arttıran eğitim materyelleri.

Educashow kapsamında birçok seminer ve atölye çalışması da düzenlenecek. İlk seminere ise 30 Mart Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçi Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın katılması bekleniyor. 

2 Nisan’da son bulacak olan eğitim programı, YEĞİTEK, ÖRAV, Microsoft, TED, SEV, ENKA ve Robert’in de aralarında bulunduğu pek çok kurumun uzmanları tarafından yürütülecek. Öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve teknoloji uzmanlarının katılımına açık olan seminerler ve atölye çalışmalarına “www.educashow.com” adresinden kayıt olunabilir.

Ücretsiz ve sertifikalı eğitim programında ele alınacak konulardan bazıları şöyle:

Aktif Öğrenme İle Öğrenen Sınıflar

Arttırılmış Gerçeklik ve 3D

Görsel Okur Yazarlık & İnografik

Öğrenci Merkezli Motivasyon Tasarımı: Oyunlaştırma    

Eğitimde Sanal Gerçeklik: Google Expeditions

BBC Microbit ile Robotik

Eğitimde Hologram Kullanımı

Eğitimde Minecraft Kullanımı

Mini Arduino Laboratuvarı: Tinylab ile Kodlama ve Elektroniği Buluşturuyoruz

Eğitim Teknolojilerinde Ölçme ve Değerlendirme: Anlık Geribildirim ve Biçimlendiricileri Değerlendirme

K-12'deki STEM Eğitimi Uygulamalarının Beceri, Yetenek ve Yetkinlik Boyutlarında Değerlendirilmesi

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle