GeriEğitim Rektörden Hakkari'ye yurt talebi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektörden Hakkari'ye yurt talebi

Rektörden Hakkari'ye yurt talebi
refid:24638284 ilişkili resim dosyası

Hakkari Üniversitesi'nde, bu yıl kayıt yaptıracaklarla birlikte, öğrenci sayısının 2 bin 600'e ulaşacağı açıklandı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, gençlerin barınma sorunu yaşayacağını söyledi. Rektör Ceylan, öğrencilerin barınma sorununun giderilmesi için Kredi Yurtlar Kurumu'nun Hakkari'ye en kısa sürede bir yurt yapmasını istedi.

Bu yıl Hakkari Üniversitesi'ni kazanan öğrenciler kayıtlarını yapmaya başladı. Toplam 850 öğrencinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, il dışında okuyan öğrencilerin de bu yıl Hakkari'ye döneceğini ve barınma sorunu yaşanacağını anlattı. Öğrenci sayısının 2 bin 600 olduğunu belirten Rektör Ceylan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Demir ile birlikte kayıt yaptıran öğrencileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

'Acil yurt ihtiyacımız var'

4 fakülte ve 3 meslek yüksekokulu ile öğretim verdiklerini anlatan Rektör Ceylan, "Öğrenci sayımız bu yıl 1600'den 2 bin 600'e ulaştı. Türkiye'nin her yerinden öğrencilerimiz var. Burada yurt sıkıntısının yanı sıra kiralık ev sıkıntısı da var. Hakkari'de parası olan bir öğrenci olsanız bile ev bulamazsınız. Bulsanız bile kiralar çok yüksek. Bundan dolayı öğrenciler barınma konusunda sıkıntı yaşayacaklar. Kredi Yurtlar Kurumu'nun 500 kapasiteli bir yurdu var. Ancak bu çok yetersiz. Bir an önce Hakkari'ye yeni bir yurt yapılmalı" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle