GeriEğitim Profesörün 8 yıllık hukuk mücadelesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Profesörün 8 yıllık hukuk mücadelesi

Kütahya’da 2005 yılında daha önce yazdığı ve üniversitelerde okutulan “Evrim ve Yaratılış” kitabında ayet ve hadislere yer verdiği gerekçesiyle YÖK tarafından Dumlupınar Üniversitesindeki görevinden alınan Prof. Dr. Adem Tatlı, 8 yıllık hukuk mücadelesini kazandı.

Prof. Dr. Adem Tatlı, Evrim ve Yaratılış kitabını 1992 yılında Selçuk Üniversitesinde çalıştığı sırada yazdığını anımsattı. DPÜ’de, Fen-Edebiyat Fakültesi kurucu dekanlığı, rektör yardımcılığı, üniversiteler arası kurul üyeliği, senato üniversite yönetim kurulu üyelikleri ve bölüm başkanlığı gibi 13 yıl hizmet verdiğini belirten Tatlı, şöyle konuştu:
“Önceki hizmetlerimle birlikte 34 yıllık akademisyenlikten sonra 2005 yılında Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından, DPÜ’deki görevimden uzaklaştırıldım. 8 yıl aradan sonra, Danıştay Daireler Kurulunun kararıyla yeniden buradaki üniversitede görevime bugün itibarıyla dönüyorum. Geç de olsa, adalet bizi haklı çıkaracak şekilde tecelli etti ama aradan 8 sene geçti. Ümit ediyorum ki bu ara karar, en kısa zamanda neticelenir. Kesin karardan sonra geçmişe dönük haklarım için mahkemeye başvuracağım.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle