GeriEğitim Polis Akademisi tercihleri başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis Akademisi tercihleri başladı

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne girmek isteyen öğrenciler için tercih dönemi başladı. Adaylar 14 Nisan saat 10.00’dan itibaren 16 Nisan 17.00’ye kadar internet üzerinden tercih yapabilecek.

Polis Akademisi tercihleri başladı
refid:28729819 ilişkili resim dosyası

YÖK’ün internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre adaylar 25 tercih alanının hepsini doldurmak zorunda. Yerleştirme işlemi, öğrencilerin not ortalaması esas alınarak merkezi olarak yapılacak. Yerleştirme sonuçları http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG internet adresinden duyurulacak. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“4 Nisan 2015 tarih ve 29316 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 sayılı ‘Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 43. Maddesi uyarınca, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesindeki öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG adresi üzerinden yapılacak.Öğrenciler 14 Nisan 2015 saat 10.00’dan 16 Nisan 2015 saat 17.00’ye kadar belirtilen adres üzerinden ekli listede yer alan yükseköğretim kurumlarından 25 tercih yapacak. 25 tercih alanın tümü doldurulmak zorunda. Yerleştirme öğrencilerin not ortalaması esas alınarak merkezi olarak yapılacak. Yerleştirme sonuçları http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG üzerinden duyurulacak.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle