GeriEğitim Para isteyen öğretmene ceza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Para isteyen öğretmene ceza

Para isteyen öğretmene ceza
refid:7467442 ilişkili resim dosyası

Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz verdiği İngilizce kitap yerine öğrencilerden 120 YTL alan öğretmenlere ceza.

Manisa'daki Cumhuriyet Anadolu Lisesinde, Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz verdiği İngilizce kitap yerine öğrencilerden 120 YTL tutarındaki kitabı almalarını isteyen 4 İngilizce öğretmenine, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğünce uyarı cezası verildi.

Manisa Milli Eğitim Müdürü Hasan Özdemir, uygulamadan, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrenci velilerinin şikayeti üzerine haberdar olduğunu bildirdi.

Özdemir, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdür Vekili Gürol Sertaş'tan bilgi aldığını, İngilizce öğretmenlerinin öğrencilere bedeli 120 YTL olan kitabı “zorunlu olarak aldırdığını öğrendiğini” söyledi.

Velilerin şikayeti üzerine araştırma yaptıklarını belirten Özdemir, şöyle konuştu:
“Kitapların alınmasının zorunlu hale getirildiği şikayeti doğrulandı. Müdür vekili Gürol Sertaş'ı dinlemeyen İngilizce öğretmenlerine uyarı cezası verildi. Öğretmenlerin böyle bir işe kalkışacaklarına ihtimal bile vermiyordum. Bakanlığın bu konuda genelgesi mevcut. Genelge hakkında açıklamalar, okul müdürlüklerine gönderilmişti. Gerçekten de okulda böyle bir uygulama olduğunu öğrendim. Devletin verdiği İngilizce kitapları yerine, öğrencilerden 120 YTL tutarında kitap alınmasını istemişler. Okuldaki bu uygulamayı hemen durdurdum ve okul idaresini resmi yazıyla da uyardım. Öğretmenlerin paralı kitap tavsiye etmesi doğru değildir. Uygulamayı kabul etmemiz mümkün değil. Okul Müdür Vekili Sertaş'ın İngilizce öğretmenlerini uyardığını öğrendik. Öğretmenlerin bu uyarıya kulak asmaması düşündürücü.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle