GeriEğitim ÖSYM adaylara sordu: Bizden memnun musunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSYM adaylara sordu: Bizden memnun musunuz?

ÖSYM'nin 81 il merkezi sınav koordinatörlüklerine yönelik yapılan ankette, adayların, çalışanların yaklaşım ve tutumundan yüzde 95.3 oranında memnun olduğu belirlendi. Sınav koordinatörlüğünün sunduğu hizmetin kalitesinden genel memnuniyet oranı ise yüzde 93.9 olarak ölçüldü.

ÖSYM adaylara sordu: Bizden memnun musunuz?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezi sınav koordinatörlüklerine yönelik yapılan ankette, adayların, çalışanların yaklaşım ve tutumundan yüzde 95.3 oranında memnun olduğu belirlendi.

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, merkez, bu yılın başından itibaren adayların hem çağrı merkezinden hem de tüm illerdeki sınav koordinatörlüklerinden aldığı hizmete yönelik memnuniyet anketini düzenli şekilde yapmaya ve kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

Bu kapsamda ÖSYM, 81 il merkezi sınav koordinatörlüklerinden hizmet alan 4 bin adayla yapılan ankette, koordinatörlük çalışanlarının adaylara yaklaşım ve tutumundan duyulan memnuniyet oranı yüzde 95.3 oldu.

Sınav koordinatörlüğünün sunduğu hizmetin kalitesinden adayların yüzde 93.9'u memnun kalırken, erişim kolaylığıyla ilgili memnuniyet oranı ise yüzde 89 olarak tespit edildi.

Adayların buradaki çalışanların bilgi, deneyim ve sorun çözme becerilerinden ise yüzde 94.7 oranında memnun oldukları ölçüldü.

Ayrıca bu hafta 81 il merkezinde sınav görevlilerinin sınav koordinatörlüklerinden aldıkları hizmete yönelik aynı anketten yapılacak.

Her iki anket sonuçları birlikte değerlendirilerek tüm illerdeki sınav koordinatörlüklerinin verdiği hizmetin kalitesinin iyileştirilmesiyle ilgili önlemlerin alınması planlanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle