GeriEğitim TEOG yerine gelen lise giriş sınavı örnek soruları MEB tarafından açıklandı... İşte liseye giriş sınavı örnek soruları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG yerine gelen lise giriş sınavı örnek soruları MEB tarafından açıklandı... İşte liseye giriş sınavı örnek soruları

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin merakla beklediği ve liselere girişte uygulanacak yeni sınav için örnek soruları dün açıkladı. TEOG yerine gelen lise giriş sınavı örnek soruları sosyal medyaya da konu oldu. İşte liseye giriş sınavı örnek soruları

TEOG yerine gelen lise giriş sınavı örnek soruları MEB tarafından açıklandı... İşte liseye giriş sınavı örnek soruları

TEOG yerine getirilen ve haziran ayının ilk hafta sonu yapılacak sınavla ilgili örnek sorular bugün saat 15.00’te açıklandı. Lise adaylarının merakla beklediği sorular Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden yayınlandı ve @tcmeb Twitter hesasından paylaşıldı.

TEOG yerine gelen lise giriş sınavı örnek soruları sosyal medyaya da konu oldu. Öğrencilerin ilginç yorumlarından bazıları şöyle:

Mert Başcı‏ @MertBasci
Kardeşim 8. sınıf öğrencisi. Bugün MEB liseye geçiş sınavının örnek sorularını açıkladı. İsteyen herkesin sınava girip %10’unun sınavla yerleşeceği uygulamada yayınlanan örnek sorular o kadar zor ki. Bunun tek bir amacı var daha sınava girmeden öğrenciyi kazanamam havasına sokmak.

Dilara Bulut @mabell_
Sınavla öğrenci alacak liseler için örnek sorular yayınlanmış. Bunları çözebilen kardeşlerimin alınlarından öpüyorum.

zamansız-söz @turmuk
TEOG yeni yayınlanan örnek sorular kitap okuyan, anlayan, yorumlayan için kolay. Bunu da herkes yapamadığına göre bence seçici olmuş.

yaw he he @himmokbye
Liseye giriş için sorular yayınlanmış %10’luk dilim değil anca %1’i yapar o soruları. PISA’ya özenmek için önce müfredatı adam akıllı düzenleyin yetiştirelim mi konuyu mu pekiştirelim şaşırıyoruz.

Miraç Seyis @miseyplus
Bugün açıklanan lise sınav sorularıyla daha önce açıklanan üniversite sorularını karşılaştırdım da, üniversite soruları daha kolay, cidden açın bakın...  #ÖSYM’nin hakkını yemişiz , #MEB bunlar nasıl sorular

@asndl91
LGS örnek soruları yayınlanmış. Matematik sorularını inceledim. Çoğu lise öğrencisi yapamaz . Eğer liseye sınavla yerleşmek isteyen çocuğunuz varsa nefes almadan çalışmalı. Bol bol kitap okumalı

Bay_Öğretmen‏ @AksyAtkn:
Soruların uzunluğu ve biçimi ALSE’e benzetilmişken soru kökünde bilgi verilmesi ve konunun kısaca anlatılması bakımından PISA sınavı örnek alınmış. Amaç bilgiyi kullanmak. Şu an piyasada bu tarz sorularla basılmış kaynak yok denecek kadar az. Öğrenciler için zor bir sınav olacak.

SİNEM BİRCAN‏ @sinembircannn
8’inci sınıflara açıklanan örnek soruların TYT için yayınlanan örnek sorulardan zor olduğu gerçeği...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle