GeriEğitim Onlar, 23 Nisan'ı Külliye'de kutlayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onlar, 23 Nisan'ı Külliye'de kutlayacak

Onlar, 23 Nisan'ı Külliye'de kutlayacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek programa Edirne'den Ecrin Naz Güzar, Kırklareli'den Ege Keçici ve Tekirdağ'dan Gizem Nesil Genç katılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilecek çocuklar, resepsiyon gününü heyecanla bekliyor.

Tüm Türkiye'den illerini temsilen bayramlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kutlayacak çocuklar arasında 75. Yıl İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Edirneli Ecrin Naz Güzar (7), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edildiği için mutlu olduğunu söyledi. Ankara'ya da ilk defa gideceğini belirten Güzar, "23 Nisan'da Ankara'da olmak güzel bir duygu. Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret edeceğiz. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışacağım, diğer illerden arkadaşlarımız da oraya gelecek. 23 Nisan'da bizi Ankara'ya davet edenlere teşekkür ederim" diye konuştu. 

 

 

Anne Nicel Güzar ise kızını külliyede görecekleri için mutlu olduklarını belirtti. Ankara'ya gitmek için Edirne'den yarın yola çıkacaklarını dile getiren Güzar, "Böyle bir imkana sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Kızımın oraya gidecek olması çok güzel bir duygu, bunlar anlatılamaz. Misafir edilmek, sayılmak, sevilmek güzel bir duygu. Bizim zaten böyle şeylere ihtiyacımız var. Bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 

“Çok heyecanlı ve gururluyum” 

Kırklareli Ziya Gökalp İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ege Keçici de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gideceği günün hayalini kuruyor. Keçeci, ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu göreceği için heyecanlı olduğunu söyledi. Çok mutlu olduğunu anlatan Keçici, “Kırklareli’ni Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğim. Çok heyecanlı ve gururluyum. Cumhurbaşkanı ile tanışmayı çok istiyordum ve hayalim gerçek olacak” dedi. 

Programa Tekirdağ Çerkezköy Fevzipaşa İlkokulu öğrencilerinden Gizem Nesil Genç (10) de katılacak. İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması birincisi Genç, başkent Ankara'yı ilk kez görmenin ve Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen davetin heyecanını yaşadığını belirtti. 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle