GeriEğitim Okulun duvarları resim ve karikatürlerle süslendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okulun duvarları resim ve karikatürlerle süslendi

Okulun duvarları resim ve karikatürlerle süslendi
refid:24807523 ilişkili resim dosyası

Erzincan’da öğretmenler ve öğrenciler tarafından bir ilkokulun duvarları ve bahçesi yağlıboya resim ve karikatürlerle boyandı.

Erzincan’ merkeze 30 kilometre uzaklıktaki 2 bin nüfuslu Çağlayan beldesindeki ilkokulda örnek bir çalışmaya yapıldı. Beldede bulunan ilkokulun öğretmenleri, öğrencilerle birlikte okul ile bahçe duvarını yağlıboya resimler ve karikatürlerle donattı. Eğitimciler öğrencilerin okullarını daha çok sevmeleri için böyle bir çalışma yaptıklarını söylediler.. Okulun öğretmenlerinden Pınar Hatipoğulları’nın önerisi ile kolları sıvayan 10 öğretmen, okul binası ve bahçe duvarına yağlıboya ile çizgi film kahramanları ve karikatürler yaptı. 115 öğrencinin eğitim gördüğü 14 derslikli okulda yapılan çalışma belde halkının da beğenisini topladı. Geçen yıl başlatılan karikatür resimlere bu yıl da devam edilirken, okulun dış cephesi olmak üzere duvarlarına şimdiye kadar 50 karikatür resim yapıldı. Rengarenk bir görünümüne kavuşan okul öğrencilerin de ilgisini çekerken, aynı çalışmanın sınıflarda da yapılacağı bildirildi. Çağlayan İlkokulu öğretmenlerinden Pınar Hatipoğulları, öğrencilerin ve velilerin ilgisini çekmesi açısından böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti. Hatipoğulları, "Tüm öğretmenler, 4 personel ve öğrencilerimiz hep birlikte bu etkinliği gerçekleştirdik. Amacımız okulumuzu ilgi çekici ve güzel hale getirmekti. Bunu da en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Öğrencilerin okullarına severek geldiğini görebiliyoruz" dedi.

Sınıf öğretmeni Türkay Baykal Güneş de şöyle konuştu:
"Okul duvarları donuk duruyordu. Pınar öğretmenin böyle bir fikir sundu. Biz de hep birlikte yapabileceğimizi düşünerek işe koyulduk. Okulun duvarını yaptık, daha sonra dış duvarı yaptık. Sınıflarımızın içini de aynı şekilde yapacağız. Hep birlikte ortak çalışıyoruz."

Çocukların serbest etkinlikler saatinde farklı bir uygulama yaptıkları için daha hevesli olduklarını anlatan sınıf öğretmeni Canan Köse Küçük ise, "Her öğretmen günde en az bir saatini öğrencileri ile birlikte boya işine ayırdı. Çalışmamız devam ediyor" dedi.

Okul Aile Birliği ve öğretmenlerin katkısı ile alınan boyalarla duvarları boyayan öğrenciler de okulun bu şekliyle çok güzel olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle