GeriEğitim Okullarına ‘renk’ kattılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullarına ‘renk’ kattılar

Kocaeli'de bir okulda, öğrenciler öğretmenleriyle okulun duvarlarını bilime, sanata, tarihe ve edebiyata dair görsellerle işleyerek renklendiriyor.

Okullarına ‘renk’ kattılar

İzmit 28 Haziran Ortaokulu'nda, küçük yaş grubundan 8’inci sınıf öğrencilerine kadar tüm çocukların katılımı amaçlanan ‘Okulum renkleniyor’ projesi hayata geçirildi. Proje yürütücüsü ve görsel sanatlar öğretmeni Demet Ruşhan, projeyi öğrenci-öğretmen odaklı başlattığını söyledi. Okul binaların yenilenmesiyle daha geniş imkânların doğduğunu belirten Ruşhan, "Amacımız öğretmenler ve öğrencilerimizin bu projeye ortak katılmasıydı" dedi.

Okullarına ‘renk’ kattılar


Ruşhan, projenin yaygınlaşmasını istediklerini belirterek, "Projede en büyük amacım; çocukların zevkle, keyifle gelebilecekleri bir ortam oluşturmak. Çalışmamızda öğrenci-öğretmen hep beraber bir şeyler yaptık. Amacım; sadece okula gidip gelmek değil. Kapıdan içeri girerken yeni projeler, yeni hayallerle giriyorum. Bana böyle bir fırsat sunulduğu için bu kadar geniş düşünebiliyorum. Okula devamsızlık yapan bir öğrencimin 'Ne zaman duvar boyayacağız?' diye sürekli bana sorması ve okula gelişlerinin düzelmesi, benim için en büyük mutluluk oldu. Belki de ben bu öğrenciyi ilerde güzel sanatlar fakültesine yönlendireceğim” diye konuştu.

‘OKULUMUZU RENKLENDİRMEK DERSLERE BAKIŞ AÇIMIZI DA DEĞİŞTİRDİ’
7’nci sınıf öğrencisi Simay Çiçek Civanoğlu, okulun duvarlarına dünyaca ünlü ressamların portrelerini çizdiklerini söyledi. Civanoğlu, bunun yanında müzik alanında da çalışmalar yaptıklarını, konuyu daha iyi kavramak için sınıflarının önüne notalar çizdiklerini belirtti.

Okullarına ‘renk’ kattılar

Melek Gül ise birlikte boyadıkları kütüphanede kitap okumanın ayrı bir keyif olduğunu anlatarak şöyle konuştu:
"Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla keyifli aktiviteler yapıyoruz. Birçok yabancı ressam öğrendik. Onların çizimlerine hep beraber baktık. Değişik örnekleri görmek, hayal gücümüzü artırdı ve resim yapmak daha eğlenceli hale geldi. Öğretmenimiz bu fikriyle okulumuzu renklendirdi. Okulumuzu renklendirmek. Derslere bakış açımızı da değiştirdi."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle