GeriEğitim Okullara 1 milyonluk spor malzemesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullara 1 milyonluk spor malzemesi

Sivas’ta geleceğin sporcularını yetiştirmek amacıyla Sivas Valiliği tarafından hayata geçirilen ‘Spor Sivas Projesi’ kapsamında kentteki okullara 1 milyon liralık spor malzemesi desteği sağlandı.

Okullara 1 milyonluk spor malzemesi

Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Sultanşehir Uygulama Oteli Spor Salonu’nda, kentteki okullara sağlanan spor malzemesinin dağıtımı Vali Salih Ayhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda konuşan Vali Ayhan, 1 milyon liralık spor malzemesi dağıtımının hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:
"1 milyon liralık malzeme daha yolda. Okullarımızın bütün fiziki ve teknolojik alt yapısının yanı sıra materyallerini de zenginleştireceğiz. Çocuklarımızın arzuları, istekleri ne ise onları gerçekleştireceğiz. Projeyle öğrencilerimiz, sporun en az bir branşıyla hızla tanıştı ve ihtiyaç duyulan gerekli malzemelerde alınarak teslim edildi. ‘Spor Sivas’ dedik, Türkiye’ye örnek bir model oldu. Bütün çocuklarımızın arzu ettiği materyallere ulaşmasını sağlayacağız. Çocuklar için ne yapsak az. Onların gönlünde spor kültürünü yaşam felsefesi haline hep beraber getireceğiz. Her meyvenin çekirdeğini içinde saklaması gibi onlarında spor aşkını, centilmence mücadele hevesini ve takım olma ruhunu taşımalarını istiyoruz. Bu spor malzemeleri çocuklarımız için. İyi ki varsınız. Bütün işlerimizin merkezinde sizler varsınız. Daha çok çalışacağız, daha çok destek olacağız. Eğitimde ve sporda daha iyi yerlere geleceğiz."

Konuşmanın ardından öğrencilere spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Programda; Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve diğer ilgililer de yer aldı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle