GeriEğitim Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte MEB tarafından belirlenen tarih
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman bitecek sorusunun cevabını merak eden milyonlarca öğrenci konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kala milyonlarca öğrenci hazırlıklarını yapmaya başladı. Yaz tatilinde olan öğrenciler ise okulların açılacağı tarihle ilgili net bir bilgiye sahip olmak istiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takvimine göre okulların açılacağı zaman belli oldu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Okulların açılış tarihi için araştırmalar sürüyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına hazırlanan öğrenciler, öğretmenler ve veliler, planlarını MEB sınav takvimine göre ayarlamaya çalışıyor. Peki okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte 2017-2018 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu milyonlarca kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ağustos ayının gelmesiyle birlikte birçok öğrenci, yeni dönemine başlayacakları okulların ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı iş takvimine göre 2017/2018 sezonunun açılacağı tarih hakkında bilgi edinecek olan vatandaşlar, buna göre sonuna yaklaştıkları tatilin planlarına yön verecek. İşte, okullar ne zaman açılacak sorusu hakkında detaylı bilgiler

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge, illere gönderildi. Buna göre, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek.

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

YENİ MÜFREDATA İLİŞKİN İLK BİLGİLER

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Başöğretmen Salonu’nda yeni müfredatı açıklamaya başladı. Verilen ilk bilgilere göre, yeni müfredat bu sene 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm ders ve sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek.,

Bakan Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Çağın gereği, ferdin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda müfredatı yeniledik. Müfredat; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL'lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilenmiştir. Yenilenen müfredatların sade ve anlaşılır olması ön planda tutulmuştur. Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alınmıştır. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutulmuştur. Müfredat uygulanırken her türlü farklılığı kapsayıcı ve hassasiyeti koruyucu olmaya odaklanılmıştır. Yapılan saha çalışmalarına ve anketlere 100 bine yakın öğretmen ve veli katıldı. Beden eğitimi dersinin adı, beden eğitimi ve spor olarak değiştirildi. Müfredatı yenilirken çoğulcu bir yaklaşımı esas aldık. Bu müfredat, şu ana kadar yapılmış en demokratik, en katılımcı, en çoğulcu müfredattır. Eğitimde kalite, bizim değişmez hedefimizdir. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Millî Birlik Günü, güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle