GeriEğitim Okulda türbanı çekti sürüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  70
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okulda türbanı çekti sürüldü

İstanbul Bağcılar’da bir ilkokulda 10 yıldır görev yapan Türkçe öğretmeni Arif Oğuz, derslere türbanlarıyla giren iki öğretmeni cep telefonu kamerasıyla görüntüleyince başka okula sürüldü.

Okulda türbanı çekti sürüldü
refid:7945342 ilişkili resim dosyası

Bağcılar Kocayusuf İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak 10 yıldır görev yapan Arif Oğuz, aynı okulda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nebiye Yaşar ile sınıf öğretmeni Fatma Uyar’ı türbanlarıyla okul içerisinde görüntüledi. Vatan gazetesinin haberine göre, Arif Oğuz, fotoğrafları izinsiz çekmek ve öğrenciler ile velileri kışkırtmakla suçlandı.

MÜDÜR DE AZARLADI
Türkçe öğretmeni, türbanlı Fatma Uyar’ı okul müdürü Mehmet Zeki Çelik’in odasına çıkıp kendisini şikayet ettiği sırada da cep’ten görüntüledi. Ve soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Okul müdürü kendisini boyundan büyük işlere kalkıştığı için suçlayıp azarladı. Fatma Uyar da fotoğraflarını izinsiz çekerek, kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle öğretmen Oğuz’u savcılığa şikayet etti.

JET HIZLA SÜRGÜN
Tüm bu yaşananlardan sonra Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ekim ayında açtığı ve bir haftada sonuçlandırdığı soruşturma ile Arif öğretmen, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125. maddesi uyarınca 30’da 1 oranında aylıktan kesme cezası ile cezalandırıldı. Arif Oğuz ayrıca Türkçe derslerinde öğrencilere Cem Yılmaz’ın Hokkobaz ve ödüllü Dondurmam Gaymak Filmleri’ni yönetimden izin almadan seyrettirmekle de suçlandı.

KARŞI DAVA AÇTI

/images/100/0x0/55ead02af018fbb8f898547e

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bununla da yetinmeyip, 19 Aralık tarihinde aldığı kararla Oğuz’u, mesleğe başladığı ilk günden bu yana görev yaptığı okulundan alarak, Gaziosmanpaşa Mehmet Zeki Obdan İlköğretim Okulu’na gönderdi. Alınan bu kararların durdurulması istemiyle İdare Mahkemesi’ne dava açan Arif öğretmen, şimdi mahkemenin alacağı kararı bekliyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle