GeriEğitim Okulda tatil imkanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okulda tatil imkanı

Okulda tatil imkanı
refid:6899779 ilişkili resim dosyası

Adana'da sahil yakınında bulunan okullar gelir sağlamak amacıyla pansiyon gibi kiraya veriliyor.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özkan, ilçe merkezinde bulunan Yumurtalık Çok Programlı Lisesi ile Atatürk İlköğretim Okulu'nun bahçesi ve sınıflarının yaz tatilini deniz kenarında geçirmek isteyen, ancak ekonomik koşulları çok iyi olmayan memurlara geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hizmet verdiğini söyledi.

Okul pansiyonlarda kalmak isteyen tatilcilerin, beraberlerinde getirdikleri çadırları bahçeye kurarak ya da sınıfları kiralayarak tatillerini yaptıklarını ifade eden Özkan, 15 gün için çadırlara 80 YTL, sınıflara ise 100 YTL ücret ödediklerini kaydetti.
Özkan, 22 Temmuzdaki milletvekili genel seçimi nedeniyle tatilcilerin oylarını kullanıp geleceklerini, seçim sonrası yoğunluğun artacağını ve tüm sınıfların dolacağını tahmin ettiklerini belirtti.
Uygulama sayesinde okulların pek çok sorununu çözme olanağı bulduklarını da vurgulayan Özkan, tatilcilerden alınan ücretle okulların tadilat çalışmalarını finanse ettiklerini söyledi.

TATİLCİLER MEMNUN

Yemeklerini piknik tüplerde pişiren tatilciler, koşullarının ancak böyle bir yerde tatil yapmalarına izin verdiğini, okul pansiyonda tatil yapmaktan memnun olduklarını söylediler.

Bilge Temir (55), 8 tatilciyle bir sınıfta kaldıklarını belirterek, “Vefat eden eşimle yıllardır tatil için Ceyhan'dan Yumurtalık'a gelirdik. Şimdi ben, çocuklarımla birlikte her yıl buraya gelmeye devam ediyorum. Burada durumdan memnunuz. Elektrik, su, duş olanağı var. Deniz yakın, arada sadece bir kara yolu bulunuyor. Müstahdemler temizliği yapıyorlar. Sadece pazar günleri su sorunu oluyor” dedi.

İşçi emeklisi Kasım Koç (50) sınıfta 15 gün için 100 YTL ödeyeceğini belirterek, “Çocuklar denize giriyor, hayatlarından memnunlar. Bu koşulları sağlayan yetkililere teşekkürü borç biliyorum. Başka türlü tatil yapmamız mümkün olamazdı” diye konuştu.

Tatilciler, en büyük sorunlarının ise temizliği yapan müstahdemlerin hafta sonları çalışmaması, hafta sonu suların kesilmesi ve okullarda kalan tatilcilere çok sayıda misafir gelmesi olduğunu kaydettiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle