GeriEğitim Okul yapımı için bağışlanan parayla makam aracı alındığı iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okul yapımı için bağışlanan parayla makam aracı alındığı iddiası

Okul yapımı için bağışlanan parayla makam aracı alındığı iddiası
refid:24810005 ilişkili resim dosyası

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, okul yapimi icin toplanan paralarla makam aracı alındığı iddiasını yalanladı.Bardakci kendisinden önce otomobilin alındığını söyledi.

İzmir Mili Egitim Müdürü Vefa Bardakci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hayırseverlerin okul yapılması için bağışladığı paralarla makam arabası alındığı iddialarıyla ilgili konuştu. Bardakci, "Son alınan makam araçlarının ne zaman alındığı belli. Benden önce alınmış" dedi.

Bardakcı, göreve geldiği günden bu yana makam aracı alımı yapılmadığını soyledi. Bardakci, alınan bir minibüs, bir ticari araç ve bir otomobil olmak üzere 3 aracın eğitim hizmetlerinde kullanıldığını belirtti.

İddiaların kendisini yıpratmaya yönelik olduğunu anlatan Bardakcı,söyle konuştu:

"Madem rapordan söz ediliyor neden raporun gereği yapılmıyor? Böyle bir rapor görmedim ben. Son alınan makam araçlarının ne zaman alındığı belli. Benden önce alınmış. Bu iddialar maksatlı."

Eski İzmir Milli Eğitim Müdürü Rağip Üye de döneminde böyle bir alım olmadığını belirterek, "Yanlış iş yapmadık" dedi.

"Müfettiş raporu var"

Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Demir ise İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, eski müdür Rağip Üye döneminde okul yapılmak üzere hayırseverler tarafından bağışlanan paranın amacı dışında kullanıldığını savundu.

Üye'nin ardından göreve başlayan Vefa Bardakcı döneminde, okul yapımında kullanılması gereken paralarla 3 makam aracı alındığını öne süren Demir, bağışın yanlış kullanıldığına dair müfettiş raporunun olduğunu da söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle