GeriEğitim Okul kıyafetleri raflarda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okul kıyafetleri raflarda

Okul kıyafetleri raflarda

İzmir'de, yaklaşan 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde okul formaları ve önlükler raflardaki yerini alırken, veliler ve öğrenciler de hazırlıklara başladı. Her okulun farklı renklerde tercih ettiği okul kıyafetlerinden kısa kollu, yakalı tişört 25 TL, uzun kollu kışlık kazak 35 TL, pantolonlar 45-50 TL, etekler ise 40 TL civarında fiyatlarla satışa sunuldu. Bazı okullarda hala kullanılan mavi önlük ise erkek öğrenciler için 40 TL, kız öğrenciler için 50 TL’den satılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018- 2019 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre okullar, 17 Eylül 2018 tarihinde açılacak. Her yıl olduğu gibi öğrenciler sınıfları dolduracak. Okulların açılmasına kısa bir süre kalması nedeniyle öğrenci ve veliler hazırlıklara şimdiden başladı. Okul kıyafeti satışı yapan mağazalar da yeni eğitim öğretim yılına hazırlandı. Okula yeni başlayacak olan öğrenciler, velileriyle alışverişe çıktı. Her okulun farklı renklerde tercih ettiği okul kıyafetlerinden kısa kollu, yakalı tişort 25 TL, uzun kollu kışlık kazak 35 TL, pantolonlar 45-50 TL, etekler ise 40 TL civarında fiyatlarla satışa sunuldu. Bazı okullarda hala kullanılan mavi önlük ise erkek öğrenciler için 40 TL, kız öğrenciler için 50 TL’den satılıyor.

İzmir’in Konak ilçesinde okul kıyafetleri satışı yapan 50 yaşındaki Cihat Şen, bayram sonrası okul alışverişi telaşının başladığını söyledi. İlkokul, ortaokul ve liselerde özellikle daha spor görünümlü olan yakalı tişortlerin tercih edildiğini belirten Şen, en fazla yoğunluğun okulların açılacağı hafta yaşanacağını belirtti. Şen, "Okullar açıldıktan sonraki hafta işler yüzde 20 oranında düşer. Ay sonuna kadar ise eksikler tamamlanır" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle