GeriEğitim Okul kantinlerinde cips ve gazlı içecek denetimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okul kantinlerinde cips ve gazlı içecek denetimi

Okul kantinlerinde cips ve gazlı içecek denetimi

Bursa’nın merkez Osmangazi Belediyesi ekipleri, 2015- 2016 eğitim- öğretim döneminin başlaması ile birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde kantinlerde cips ve gazlı içecek satılıp satılmadığı kontrol edildi.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki kantinleri denetledi. Yapılan denetimlerde satılan gıdaların üretim ve son kullanma tarihlerini inceleyen belediye ekipleri, okul kantinlerinde satışı yasak olan cips ve gazlı içecekler gibi gıdaların satılıp satılmadığını da kontrol etti. Çalışma ruhsatları, lavabo ve tezgahların temizliği, vergi levhası ve diğer belgelerin de incelendiği denetimler sonucunda işletme sahipleri, tespit edilen olumsuzlukların bir an önce giderilmesi konusunda uyarıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Dündar, "Çocuklarımızın sağlığı bizler için her şeyden önemli. Öğrencilerimizin ferah ve temiz ortamlarda satılan hijyenik gıdaları tüketmelerini sağlamak adına, belediye ekiplerimiz okul kantinlerinde düzenli olarak denetimler yapıyor. Eğitim öğretim yılı boyunca denetimlere devam ederek çocuklarımızın sağlığının bekçisi olacağız. Sağlık açısından tehlike arz eden konularda kesinlikle taviz vermeyeceğiz" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle